Par VUGD priekšnieku plāno virzīt pašreizējo vietnieku Baltmani

Šomēnes darbu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) beigs tā priekšnieks Oskars Āboliņš, kurš līdz ar atbilstoša vecuma sasniegšanu izlēmis atvaļināties no dienesta. Tāpēc valdības izlemšanai sagatavots lēmumprojekts par Mārtiņa Baltmaņa iecelšanu ugunsdzēsības dienesta priekšnieka amatā. Ja valdība lems apstiprinoši, Baltmani amatā uz pieciem gadiem iecels iekšlietu ministrs.

Par VUGD priekšnieku plāno virzīt pašreizējo vietnieku Baltmani
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka amatā var iecelt tikai amatpersonu no vecāko vai augstāko virsnieku vidus. Nepieciešama akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība un vismaz desmit gadu ilgs izdienas laiks Iekšlietu ministrijas sistēmā.

Mārtiņš Baltmanis kopš 2018. gada rudens ir dienesta priekšnieka vietnieks, bet pirms vairāk nekā diviem gadiem viņam piešķirta pulkveža speciālā dienesta pakāpe. Baltmanim ir gan ugunsdrošības un civilās aizsardzības tehniķa profesija, gan universitātē iegūta ugunsdrošības kvalifikācija, gan profesionālais maģistra grāds darba aizsardzībā.

Savukārt izdienas laiks ugunsdzēsības dienestā Baltmanim ir virs 19 gadiem, norāda Iekšlietu ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti