Rīta Panorāma

Igaunijā jaunas uzturēšanās atļaujas daļai Krievijas pilsoņu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar aizsardzības ministri Ināru Mūrnieci (NA)

Mūrniece: Valsts nedrīkst ciest zaudējumus, laužot NBS pārtikas piegādes līgumu

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārtikas piegādes līgums, kurā uzvarēja uzņēmums "Zītari LZ", ir jāpārtrauc uz valstij maksimāli izdevīgiem nosacījumiem, un valsts nedrīkst ciest zaudējumus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

"Uzstādījums ir šo līgumu pārtraukt uz valstij maksimāli izdevīgiem nosacījumiem, valsts ciest nedrīkst – tas ir skaidrs," sacīja ministre.

Mūrniece pavēstīja, ka ir uzsāktas sarunas ar konkrēto uzņēmēju par līguma pārtraukšanu, taču viņa neatklāja detaļas, jo sarunu process ir konfidenciāls. Vaicāta, vai sabiedrība uzzinās, cik liela ir soda nauda, līgumu laužot, Mūrniece pauda cerību, ka soda naudas nebūs."Mēs darīsim visu, lai Latvijas valsts nekādus zaudējumus neciestu. Tas ir mans uzstādījums," viņa atkārtoja.

Tāpat ministre akcentēja, ka līdzīgi gadījumi nav pieļaujami: "Politiska iejaukšanās iepirkumos, kas rada šādu bēdīgu rezultātu, ceru, nav pieņemama nevienam. Mēs šobrīd cenšamies saglabāt to, kas ir izdarīts iepriekšējā ministra laikā."

"Ceru, ka valsts necietīs zaudējumus,"

viņa pauda.

Aizsardzības ministrija arī cer uz Valsts kontroles ieteikumiem, kā kopumā uzlabot iepirkumu sistēmu. Mūrniece pavēstīja, ka piektdien viņai uz galda būs plāns, kā panākt lielāku kontroli pār iepirkumiem.

KONTEKSTS:

Armijas iepirkumā par loģistikas pakalpojumu pārtikas piegādēm armijai nākamajos piecos gados uzvarēja salīdzinoši neliels uzņēmums "Zītari LZ". Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) pieprasīja skaidrojumu par šo līdz 220 miljoniem eiro vērto iepirkumu un uzdeva pārbaudīt konkursa kvalifikācijas prasības atbilstību līguma mērķim. Vēlāk nolēma līgumu lauzt

Par pārtikas piegādi NBS jau samaksājuši gandrīz 200 tūkstoš eiro. Saskaņā ar līgumu "Zītari LZ" saņem 3% no šīs naudas par piegāžu administrēšanu.

Nacionālā drošības padome lūgusi Valsts kontroli veikt visaptverošu Aizsardzības ministrijas un NBS iepirkumu un apgādes sistēmas lietderības revīziju. Revīzijas rezultāti gaidāmi maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti