Vidzemes šosejā no «Sēnītes» līdz Siguldai satiksmi pārslēgs uz pārbūvēto brauktuvi

Uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no "Sēnītes" līdz Siguldai (39,44.–46,30. km) pēc tehnoloģiskā pārtraukuma atsākti būvdarbi. No 19. vai 20. aprīļa tur satiksmi pārslēgs uz pārbūvēto labās puses brauktuvi virzienā uz Siguldu un uzsāks būvdarbus kreisās puses brauktuvē, informēja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Tāpat kā līdz šim katrā virzienā būs viena braukšanas josla, braukšanas ātruma ierobežojums 70 un lokāli 50 kilometri stundā.

Autovadītājiem jārēķinās, ka šāda satiksmes organizācija saglabāsies līdz būvdarbu beigām un satiksme starp "Sēnīti" un Siguldu var būt palēnināta. Darbus plānots pabeigt līdz septembrim, informēja LVC.

Kreisās puses brauktuvē pārbūvēs ceļa segas konstrukciju, vietām pārbūvējot visas ceļa konstruktīvās kārtās vai atsevišķos posmos izbūvējot reciklēto kārtu. Noslēgumā visā posmā ieklās asfaltbetona segumu trijās kārtās. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadu.

Pārbūvēs arī Inčupītes un Egļupes caurtekas, kā arī otru gājēju tuneļa daļu Gaujas ciematā (42,77. km), kas ir zem kreisās brauktuves.

Pirms pārbūves ceļa segums šajā posmā bija stipri nolietojies, jo, izņemot dažus uzlabojumus, Vidzemes šosejai no Sēnītes līdz Siguldai atjaunošanas darbi nebija veikti kopš ceļa uzbūvēšanas 1980. gados.

Būvdarbus veic SIA "Binders" par līgumcenu 12 360 587 eiro (ar pievienotās vērtības nodokli), no tiem 10 506 498,95 eiro ir Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums. Projekta autors ir SIA "Ceļuprojekts", būvuzraudzību veic SIA "Firma L4". Darbus plānots pabeigt 2023. gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti