Dienas ziņas

Gūst starptautisku pieredzi mācību uzņēmumu festivālā

Dienas ziņas

Sāk dienesta pārbaudi; Leons Rusiņš nav atrasts

Streiks būs! Būtiska progresa strīdu risināšanā nav

LIZDA vadītāja: Vecākiem pašiem skolā jānoskaidro, vai streika dienās mācības notiks

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina vecākus sazināties ar izglītības iestādēm un noskaidrot paredzētās izmaiņas, kas saistītas ar pedagogu nākamnedēļ plānoto protesta gājienu un trīs dienu streiku.

LIZDA vadītāja: Vecākiem pašiem skolā jānoskaidro, vai streika dienās mācības notiks
00:00 / 03:10
Lejuplādēt

LIZDA vadītāja Inga Vanaga intervijā Latvijas Radio sacīja, ka, ņemot vērā to, ka valdība pilnā apmērā neizpildīja streika vienošanos, trīs dienu pedagogu streiks nākamnedēļ būs.

"Vecākiem mēs ļoti lūgtu sazināties ar savu izglītības iestādi un noskaidrot, [vai un kā notiks mācības]. Jo ir izglītības iestādes, kuras nepiedalās streikā, ir, kurās piedalās daļa no darbiniekiem. Tātad, lai saprastu, vai būs mācības. Ja būs, tad kādā apmērā. Tātad katram ar savu izglītības iestādi individuāli [jāsazinās], jo ir ļoti atšķirīgi šie lēmumi," teica LIZDA vadītāja.

Arī saistībā ar 24. aprīlī plānoto protesta gājienu iespējamas izmaiņas mācību procesā, un arī par to vecākiem ir jāsazinās ar izglītības iestādi.

"Runājot par gājienu, te arī ir iesaistīta daļa no pedagogiem un arī var būt iespējamas izmaiņas mācību plānā. Arī par šo ir jāsazinās ar izglītības iestādi, jo ir, kur skolotāji savā starpā samainās ar mācību stundām, ir, kur viss skolas kolektīvs piedalās gājienā," klāstīja Vanaga.

Vienlaikus LIZDA vadītāja aicināja politiskās partijas un privātpersonas nerīkoties tādā veidā, kas diskreditētu gājiena dalībniekus.

Drošības institūcijas brīdinājušas LIZDA par to, ka ir atsevišķu politisko partiju pārstāvji, kas vēloties izmantot "šo situāciju savu mērķu, ideju popularizēšanai".

"Tāpēc mēs aicinām tiešām neizmantot to un ļaut pedagogiem, zinātnes nozares darbiniekiem, veselības nozares darbiniekiem īstenot viņu tiesības, iestājoties par amatpersonu atbildības paaugstināšanu un par cienīgas attieksmes nodrošināšanu," teica LIZDA vadītāja.

"Šī nozare ir patiešām nogurusi nemitīgi politiķiem atgādināt par to, ka ir jāievēro tiesību akti. Ja ir streika vienošanās, ir bijuši kompromisi, izlīgšana, tad šīs vienošanās ir jāizpilda. Streiks būs, jo mēs nevaram pieļaut, ka atkal ir neziņā gan pedagogi, gan skolēni, gan studenti, gan vecāki. Gan pašvaldības, gan ēdinātāji, gan arī transporta pakalpojumu sniedzēji. Tā ir attieksme! Tā ir politiķu attieksme," pauda Vanaga.

Arodbiedrība informēja, ka gaidāmajām protesta akcijām patlaban atbalstu pauduši vairāk nekā 27 tūkstoši dalībnieku. Ja šīs akcijas nelīdzēs, arodbiedrība lems par tālākiem soļiem. Piemēram, streika pagarināšanu vai kādu ministru demisijas pieprasīšanu.

KONTEKSTS:

Nesagaidot no valdības pedagogu algu palielināšanas grafiku, pedagogu arodbiedrības padome nolēma 24. aprīlī rīkot protesta gājienu un trīs dienu streiku, prasot politiķiem pildīt iepriekš septembrī, neilgi pirms 14. Saeimas vēlēšanām panākto vienošanos par darba samaksu.

Valdībā otrdien, 18. aprīlī, apstiprināja pedagogu atalgojuma palielināšanas grafiku, taču attiecīgos Ministru kabineta noteikumus plānots pieņemt vien piektdien. LIZDA pārmeta valdībai, ka algas paaugstināšanas grafiks sagatavots tik novēloti un ka piektdien nevar pagūt novērtēt, vai pieņemtie noteikumu grozījumi paredz visu streika prasību izpildi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti