ZZS deputāts Kūtris: Politiķi melo diezgan bieži

Politiķi melo diezgan bieži, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda Saeimas deputāts Gunārs Kūtris (Zaļo un Zemnieku savienība). Tiesa, viņam pašam melot neatļaujot principi, un uz žurnālista jautājumu par Stambulas konvencijas ratificēšanu viņš atklāti pateicis, ka tā viņam nepatīk, taču jautājums ir jāatrisina.

Raidījumā, runājot par Kūtra savulaik pārstāvētās, Ingunas Sudrabas vadītās partijas "No sirds Latvijai" likteni, politiķis pauda, ka partija bija veidota kā viena cilvēka partija, līdz ar to – ja ir pārmetumi šim līderim, partija tiek sagrauta.

ZZS deputāts Kūtris: Politiķi melo diezgan bieži
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Ja vēl līderis pieļauj kādu kļūdu, tad dubultā var sist, tāpēc lēnītēm šī partija izzuda," pārdomās dalījās Kūtris.

Viena no Sudrabas kļūdām, pēc Kūtra domām, bija lidojums uz Maskavu, kuru Sudraba gan noliedza. 

"Šajā lietā politiskajā cīņā tika izmantoti operatīvā dienesta materiāli – partijas vadītāja, kurai nepatika Sudrabas partija kā konkurente, dabūja ierakstus lidostā, ko pēc tam parādīja televīzijā. Tajā brīdī – ja tiešām Sudraba tā bija, viņai to nevajadzēja kategoriski noliegt. Es nevaru apgalvot, vai viņa tā bija vai nebija," turpināja Kūtris.

Viņš sacīja, ka neesot toreiz viņai šo jautājumu uzdevis, taču pēc mirkļa intervijā atzina: "Nē, es atvainojos, es tagad samelošos. Man liekas, ka man bija saruna ar viņu par šo lietu. Precīzi es jums nepateikšu. Bet brauca no Latvijas vairāki cilvēki, ne tikai viņa. Man liekas, ka tas bija saistīts ar pareizticīgo baznīcas pasākumu."

Viņš gan pieļāva, ka lidojums uz Maskavu, visticamāk, notika, bet šis gadījums radīja savstarpēju neuzticēšanos.

Uz raidījuma vadītāja norādi, ka politiķis nedrīkst melot, Kūtris atzina: "Tagad gan es nezinu, ko man teikt. Man liekas, ka politiķi melo diezgan bieži."

Viņš skaidroja, ka pats esot televīzijā vērojis, kā politiķi uzvedas, un bieži vien ir tā, ka, acīs skatoties, politiķi saka vienu, bet vēlāk rīkojas citādāk. "Tā nav melošana?" vaicāja Kūtris.

Uz jautājumu, vai arī pats melo, politiķis uzsvēra, ka nevarot pārkāpt saviem principiem: "Es nevaru melot tajā brīdī. Piemēram, par to pašu Stambulas konvenciju varētu jums teikt, ka viss ir kārtībā, ejam uz priekšu, bet es atklāti pasaku – man tā konvencija nepatīk, bet kā jurists es saprotu, ja to vajag ratificēt, pie tās vajag piestrādāt tā, lai varam teikt, ka tādā veidā varam."

"Var būt meli sīkie, un var būt arī tie, kas ir vajadzīgie," savas pārdomas noslēdza Kūtris.

KONTEKSTS:

Līdz ar jaunās valdības izveidi aktuāls jautājums ir arī par Saeimas priekšsēdētāja posteni. Plānots, ka to ieņems Gunārs Kūtris (ZZS). Jauno koalīciju veidojošie politiķi jau iesnieguši parlamentā lēmuma projektu par Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna ("Apvienotais saraksts") atsaukšanu no amata. 

Kūtris lielajā politikā ienāca 2014. gadā ar partiju "No sirds Latvijai", kuru vadīja ilggadējā valsts kontroliere Inguna Sudraba. No tās saraksta Kūtris tika ievēlēts 12. Saeimā, taču neilgi pirms 13. Saeimas vēlēšanām viņš jau izirušo Sudrabas partiju pameta un paziņoja, ka kandidēs no ZZS saraksta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti