Gulbenē divām mājām pirmo reizi atslēdz ūdeni parādu dēļ

Gulbenes novadā parādu dēļ divām mājām atslēgts ūdens. Ūdens piegādātājs norādīja, ka parādi veidojušies vairāku gadu garumā, bijušas vēstules, individuālas sarunas, bet parādi krājušies tik un tā. Tikmēr vienas mājas iedzīvotāja atzīst – tas ir apburtais loks, jo algas mazas, izmaksas aug un iespēju samaksāt visu nav.

ĪSUMĀ:

  • Gulbenes novadā parādu dēļ divām mājām atslēgts ūdens.
  • Vienas mājas iedzīvotāja atzīst – algas mazas, izmaksas aug un nevar samaksāt visu.
  • Katras mājas parāds ir aptuveni 600 eiro, veidojies 2018.–2019.gadā.
  • "Gulbenes Energo Serviss": Ūdeni atslēgt nācās pirmo reizi viņu darba pieredzē.
  • Ar parādniekiem komunicēts, bet situācija neuzlabojas.
  • "Gulbenes Energo Serviss: Parādi ir arī citiem, taču ne tik ilgi un ne tik lieli.   

Ineta dzīvo Druvienas ciemā Gulbenes novadā, konkrētajā mājā viņa dzīvo jau 12 gadus. Pirms mēneša parādu dēļ viņas ēkai atslēdza ūdeni. Ilgu laiku sieviete bija bez darba, un tad arī sāka krāties parādi. Nesen darbs atrasts, taču alga maza, iztikt palīdz bērni.

"Druviena ir mans dzimtais ciemats, un man ir ļoti žēl pamest. Situācija ir tāda, ka šeit darba nav. Iespējas strādāt nav. Skolas arī nav. Lai man jaunākais bērns varētu mācīties, viņam ir jābraukā 10 kilometri uz skolu. Doma ir meklēt iespējas tur, kur var darbu atrast, kur skola tuvāk. Pagaidām man darbiņš ir tāds, ko veicu no mājām, pagaidām tas ir tāds, ka dažos brīžos ir, dažos nav," stāstīja Druvienas iedzīvotāja Ineta.

Viņas parāds ir aptuveni 600 eiro. Mājā dzīvo viņa viena kopā ar bērnu.  Par to, ka atslēgs ūdeni, sieviete tika informēta, taču vēl cerēja, ka tā nenotiks.

"Vērsos pēc palīdzības, saņēmu tādu minimālu. Maksāju, cik varēju, bet tāpat atslēdza," stāstīja Ineta.

Otra māja, kurai arī atslēgts ūdens parādu dēļ, atrodas salīdzinoši netālu. Arī tai parāds ir aptuveni 600 eiro. Ēkā dzīvo ģimene ar bērnu.  

Ūdeni atslēdza SIA "Gulbenes Energo Serviss", uzņēmums skaidroja, ka šāds solis viņu darba pieredzē ir pirmo reizi, bet pēc daudziem mēģinājumiem kopā risināt problēmu nācies pieņemt šādu lēmumu.

SIA "Gulbenes  Energo Serviss" valdes loceklis Rihards Korns stāstīja, ka "abām mājām parādi veidojās no 2018., 2019. gada. Tie ir ilgtermiņa parādnieki, ar ko esam strādājuši vairākkārt. Mēs katru gadu esam iedzīvotājus informējuši, sūtījuši brīdinājuma vēstules, sazvanoties, arī citādi sazinājušies.

Cilvēki, kuros brīžos var samaksāt, samaksā, bet šīs divas mājas mūs ignorēja. Tādēļ šis lēmums tika pieņemts."

Gulbenes novada pašvaldībā Latvijas Televīziju informēja, ka šīs personas, kuras palikušas mājā bez ūdens, pēc palīdzības vietvarā nav vērsušās, un tāpēc tā palīdzību no savas puses nesniegs.

"Pēc Druvienas pagasta pārvaldes informācijas šo divu privātmāju iedzīvotāji pagastā pēc palīdzības nav vērsušies, jo tāda nav nepieciešama – tuvumā ir pieejams dzeramā ūdens brīvkrāns, ko viņi izmanto," norādīja pašvaldībā.

SIA "Gulbenes Energo Serviss" norāda, ka parādi esot arī citiem iedzīvotājiem, taču ne tik ilgā laika posmā un ne tik lieli. Tiesa, uzņēmums parādu apjomu neatklāj.

"Šobrīd šīs ir pirmās [mājas], ar kurām tas ir tik tālu aizgājis, ka bija nepieciešams atslēgt te ūdeni. Turpmāk mēs strādājam ar visiem pārējiem, un domāju, ka šī situācija uzlabosies. Domāju, ka šādi galēji lēmumi nebūs jāpieņem vairs nekad," pauda Rihards Korns.

Uzņēmumā norādīja, ka uztur kontaktus ar klientiem un cenšas atrast ceļus, lai parādnieku mājām ūdeni atkal varētu pieslēgt.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti