CSDD: Krievijā reģistrētu auto skaitam Latvijā jāsamazinās

Krievijā reģistrēto auto skaitam Latvijā tuvākajā laikā būtu jāsamazinās, taču pagaidām par to nekas neliecina. Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) atgādina, ka jau šobrīd likums uzliek par pienākumu šādus auto pārreģistrēt.

Transportlīdzekļa īpašniekam jābūt saņēmušam uzturēšanās atļauju un jāvēršas direkcijā. Datu par to, cik auto turpina piedalīties satiksmē bez pārreģistrēšanās, direkcijai nav.

Situācija jākontrolē Valsts policijai, prasot Valsts robežsardzei informāciju, kad auto iebraucis Latvijā. Bieži vien šie auto pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tas redzams radaros. Taču, ja nevar noteikt transportlīdzekļa īpašnieku vai lietotāju, nav, kam sodu adresēt.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters skaidroja, ka "trīs mēnešu laikā šim auto skaitam ir jāsamazinās. Pēc šiem trim mēnešiem būtībā visi transportlīdzekļi, kas nav pārreģistrēti Latvijā, ir nelikumīgi un ceļu satiksmē piedalīties nevarētu."

Pagaidām gan nekas neliecina, ka pēc pārreģistrēšanās būtu pieaugusi interese.

Augustā Ceļu satiksmes drošības direkcijā pārreģistrēti divi iepriekš Krievijā reģistrēti transportlīdzekļi, abi – vēsturiski spēkrati.

KONTEKSTS:

Atbilstoši Eiropas Komisijas skaidrojumiem Lietuva, Latvija, Igaunija un Somija aizliegusi personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem iebraukt Eiropas Savienībā pār savām robežām ar Krieviju un Baltkrieviju.

Automobiļiem ar Krievijas numurzīmēm, kas jau atrodas Somijā, valsts būs jāpamet sešu mēnešu laikā - līdz 2024.gada 16.martam.

Baltijas valstis vēl lemj, ko darīt ar Krievijas automašīnām, kas jau atrodas to teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti