Aptauja: Ikdienā iedzīvotāji vairāk dod priekšroku auto; sabiedriskajam transportam – reizi pa reizei

Lai gan 49% Latvijas iedzīvotāju ar sabiedrisko transportu pārvietojas vismaz vienu reizi nedēļā, tomēr savās ikdienas gaitās iedzīvotāji biežāk dod priekšroku automašīnām, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" aptauja.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem 22% Latvijas iedzīvotāju ar sabiedrisko transportu brauc katru vai gandrīz katru dienu, 12% – 3–4 reizes nedēļā un 15% – 1–2 reizes nedēļā.

Savukārt 24% iedzīvotāju ar sabiedrisko transportu pārvietojas pāris reizes mēnesī, un 26% iedzīvotāju sabiedrisko transportu savās ikdienas gaitās izmanto retāk nekā reizi mēnesī. 1% respondentu nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā. 

Aplūkojot rezultātus atsevišķās apakšgrupās, redzams, ka pēdējā pusgada laikā sabiedrisko transportu salīdzinoši biežāk ir izmantojuši jaunieši (18–24 gadi), sievietes, rīdzinieki, iedzīvotāji, kuri dzīvo vieni, kā arī skolnieki un studenti.

Savukārt pēdējā pusgada laikā sabiedrisko transportu salīdzinoši retāk ir izmantojuši vīrieši, iedzīvotāji vecumā no 55 līdz 64 gadiem, vidzemnieki un latgalieši, lauku teritorijās dzīvojošie, kā arī strādnieki u.c..

Latvijas iedzīvotāju vidū automašīnas ir visbiežāk izmantotais pārvietošanās līdzeklis. Absolūtais vairākums jeb 80% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 65 gadiem pēdējā pusgada laikā ir pārvietojušies ar automašīnu.

Tāpat vairāk nekā pusei (53%) iedzīvotāju automašīna ir tā, ar kuru pārvietojas visbiežāk.

Kopumā pēdējā pusgada laikā puse (50%) iedzīvotāju ir pārvietojušies kājām, tāpat salīdzinoši biežāk iedzīvotāji ir pārvietojušies ar pilsētas autobusu, mikroautobusu (42%), tramvaju (34%), starppilsētu autobusu, mikroautobusu (29%), trolejbusu (25%), vilcienu kā starppilsētu transportu (24%), kā arī velosipēdu (23%). Pārējie pārvietošanās veidi izmantoti ievērojami retāk.

Arī starp ikdienā visbiežāk izmantotajiem pārvietošanās veidiem ir automašīna (53%), pārvietošanās ar kājām (14%) un tad seko pārējie pārvietošanās veidi.

Iedzīvotājiem, kuri ikdienā izmanto sabiedrisko transportu, tika jautāts arī par transporta izmantošanas mērķiem. Un redzams, ka sabiedrisko transportu salīdzinoši biežāk izmanto nokļūšanai uz darbu (36%), uz valsts, medicīnas un citām iestādēm (33%), lai apciemotu radus un draugus (30%), lai dotos iepirkties (28%), lai apmeklētu kultūras un izklaides pasākumus (27%), kā arī lai dotos uz mācībām, studijām (11%).

Pētījuma rezultāti parāda, ka Latvijas iedzīvotāji savās ikdienas gaitās tomēr biežāk dod priekšroku automašīnām vai arī, kur iespējams, iet kājām. Un sabiedriskais transports vairāk tiek uztverts kā pārvietošanās veids, kas tiek izmantots reizi pa reizei, jo tikai piektā daļa Latvijas iedzīvotāju ir regulāri sabiedriskā transportu izmantotāji, paziņojumā medijiem skaidroja "Kantar" vecākā klientu vadītāja Dace Goško.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti