Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Sākas militārās mācības "Sudraba bulta"

Ādažu poligonā, Vidzemē un Latgalē sākas militārās mācības «Sudraba bulta»

Vairākos Latvijas reģionos sākas starptautiskās militārās mācības "Sudraba bulta 2023". Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus rēķināties, ka pa ceļiem var pārvietoties militārā tehnika un pastāv iespējamība satikties ar karavīriem arī pilsētvidē.

No 18. septembra līdz oktobra sākumam Ādažu poligonā, kā arī Vidzemes un Latgales novados norisināsies starptautiskās militārās mācības "Sudraba Bulta 2023". Tās tiek organizētas visaptverošo valsts aizsardzības mācību "Namejs 2023" ietvaros.

"Tās ir starptautiskas mācības, kuras mēs veiksim uzbrukuma, aizsardzības operācijas mācību nolūkos," pastāstīja Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris Oskars Kudlis.

Kopumā mācībās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā "Sudraba bultā" piedalīsies aptuveni 5000 cilvēku. Tie būs gan Latvijas karavīri, gan citu NATO dalībvalstu militārpersonas no 10 dažādām valstīm.

Iedzīvotājiem jārēķinās, ka atsevišķos reģionos karavīri būs sastopami arī pilsētās.

"Mēs būsim arī pilsētvidē un uz sabiedriskajiem ceļiem. Tas ir viens no mūsu uzdevumiem kā mehanizētajai vienībai – būt mobilai un veikt aizsardzības uzdevumus visā Latvijas teritorijā," sacīja Kudlis.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus nesatraukties par karavīru klātbūtni un atgādina, ka mācību laikā pa Latvijas valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem pārvietosies arī Latvijas un sabiedroto valstu militārā tehnika.

"Tehnikas vienību mums ir ļoti daudz. Ja būsim Vidzemē un Latgalē uz ilgāku laiku, varbūt arī būs apgrūtinājumi atsevišķos ceļu posmos. Bet tie būs ļoti īslaicīgi, un centīsimies to izdarīt, mazāk traucējot satiksmi," norādīja Kudlis.

Nacionālie bruņotie spēki aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi Latvijas novados bruņoto spēku sociālo tīklu kontos, kā arī  tīmekļa vietnē "www.mil.lv". Militāro mācību "Sudraba Bulta 2023" mērķis ir pilnveidot NATO valstu bruņoto spēku vienību savstarpējo sadarbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti