Ogres Vēstures un mākslas muzejā policija veikusi procesuālas darbības

Ceturtdien Ogres Vēstures un mākslas muzejā Valsts policija veikusi procesuālas darbības, apstiprināja pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs Nikolajs Sapožņikovs.

Viņš norādīja, ka policijas pārstāvji ieradušies muzejā un atvēruši muzeja direktores kabineta durvis, kuras 14. aprīlī pēc darba laika beigām pašvaldības vadība patvaļīgi aizlīmēja ar norādi par aizdomām par dokumentu viltošanu.

Pašvaldība esot vērsusies policijā ar iesniegumu, tādēļ tagad policijas pārstāvji, klātesot pašvaldības izpilddirektora vietniecei Danai Bārbalei, atvēruši muzeja direktores kabineta durvis, lai veiktu procesuālas darbības, skaidroja Sapožņikovs.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka muzeja krājuma darbiniecei bija liegts piedalīties durvju atvēršanā.

Aģentūrai LETA zināms, ka ceturtdien policijas pārstāvji ieradušies arī bijušās muzeja direktores Evijas Smiltnieces mājās un paņēmuši visus personīgos datorus.

Pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis ceturtdien izdevis rīkojumu par to, ka muzeja direktores kabinetā drīkst atrasties tikai ar viņa rīkojumu nozīmētas personas noteiktu darbību veikšanai un tiesībsargājošo institūciju pārstāvji.

KONTEKSTS:

Ogres novada domes un Ogres muzeja konfliktu, kas rezultējās izstāžu programmas atcelšanā, izraisīja atteikums uzņemt domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa iecerēto sankcijām pakļautā Krievijas oligarha Pjotra Avena kolekcijas porcelāna izstādi.

Pēc šī soļa, kā norādīja muzeja darbinieki, sākušās pašvaldības sankcijas pret muzeju – no muzeja telpām uz citām vietām pārcelti iepriekš plānotie pasākumi, muzejam aizliegts pašam komunicēt ar sabiedrību un līdz 21. februārim nebija saskaņots šī gada izstāžu plāns muzejā, kaut arī muzejs pašvaldībai to iesniedzis jau pagājušā gada augustā.

Tāpat pašvaldība bija liegusi rīkot sapulci Ogres muzeja atbalstam, tomēr pēc atkārtota pieteikuma saņemšanas mītiņa dienā kļuva zināms, ka sapulces rīkošana tomēr atļauta. Mītiņā pulcējās aptuveni 200 cilvēku. Tiesībsargs norādīja uz bažām par to, kā Ogres pašvaldība ierobežo iedzīvotāju pulcēšanās brīvību.

Ogres novada pašvaldība 6. aprīlī publiski paziņoja, ka vērsusies KNAB, jo muzejā veiktā pārbaudē konstatējusi iespējamu likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" pārkāpumu. Savukārt aprīļa vidū, kad Ogres novada domes sēdē bija plānots lemt par muzeja direktores Evijas Smiltnieces atstādināšanu uz laiku, viņa pašvaldībai uzteikusi darbu.

Pašvaldību darbu pārraugošā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vērtēs Ogres domes rīcību konfliktā ar muzeju, lai arī iepriekš paudusi, ka neredz iemeslu iejaukties strīdā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti