17.jūnijs - Latvijas Republikas okupācijas diena

Šodien, 17.jūnijā, pieminam Latvijas Republikas okupācijas dienu. Pirms 73 gadiem, 1940.gada 17.jūnijā, Latvijā ienāca Padomju Savienības karaspēks. Latvija nokļuva pilnīgā svešas armijas varā un Latvijas valdība zaudēja rīcības spēju. Šajā dienā sākās Latvijas okupācija, kura ilga 50 gadus.

„1940 gada 17.jūnijs ir milzīgs pagrieziena punkts Latvijas 20.gadsimta vēsturē un Latvijas vēsturē kopumā, jo sākās okupācijas periods, kas ilga līdz pat 1991.gadam. Tas ir ļoti ilgs laiks priekš Latvijas neatkarības zaudēšanas, un tieši tāpēc mums jāpatur prātā, ka – vienreiz zaudējot neatkarību, atgūt to ir ļoti grūti,” norāda Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieks Ritvars Jansons.

Vēsturnieka vārdos der ieklausīties, jo Latvijā vēl ir daudz cilvēku, kuri apšauba Latvijas okupācijas faktu. Daļa no viņiem - partijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā (PCTVL) politiķi – šodien rīko "zinātnisku konferenci", kurā apšaubīs, vai Latvijā ir notikusi padomju okupācija.

"Vairāk nekā 20 gadus pie varas esošie - politiķi, ierēdņi, angažēti vēsturnieki un latviešu masu mediji - Latvijas iedzīvotāju apziņā cenšas iekalt tēzi par padomju okupāciju, taču tas tiek darīts ar mērķi novērst tautas uzmanību no patiesajām, dzīvei svarīgajām problēmām no vienas puses, bet no otras puses - ar mērķi krievvalodīgajos iedzīvotājos iedzīt vainas sajūtu," laikrakstam "Vesti" pasākuma rīkošanas motīvus skaidrojis PCTVL politiķis Jakovs Pliners.

Konferencē "Vai 1939.-1940.gadā Latviju okupēja Padomju Savienība" tikšot nolasīti referāti par tēmām "Latvijas okupācijas nebija", "Okupācija kā mūsdienu latviešu nacionālisma ideoloģiskais uzstādījums", "Revanšistu ideoloģija kā pamats koncepcijai par Latvijas Republikas darbības nepārtrauktību" un citi. Pasākumā uzstāsies PCTVL aktīvisti Pliners, Valērijs Buhvalovs, Vladimirs Buzajevs, Viktors Guščins un citi.

Pasākums notiks PCTVL Eiropas Parlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas birojā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti