Vides piesārņojuma dēļ iekavētā veloceļa Imanta–Daugavgrīva atklāšana varētu notikt jaunnedēļ

Vides piesārņojums, kas pērn atklāts, būvējot vienu no lielākajiem infrastruktūras projektiem Rīgā – 12 kilometrus garo veloceļu Imanta–Daugavgrīva – ir novērsts, tāpēc objektu drīzumā plānots atklāt, informēja Rīgas dome.

Jānis Vaivods par veloceļa būvdarbiem
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Būvdarbu sadārdzinājums un vides attīrīšana projektu padarījusi dārgāku par 1,2 miljoniem eiro. Provizoriski tas izmaksās 6,2 miljonus eiro, kas ir par aptuveni pusmiljonu lētāk, nekā pašvaldība prognozēja šovasar. Iemesls – atsevišķus darbus no saraksta izslēdza.

Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods pastāstīja, ka šobrīd veloceļa izbūves darbi ir tikpat kā noslēgušies:

"Ir bijusi pirmā apsekošana, un šobrīd jau tiek veikti defektu labošanas un novēršanas darbi. Cerams, ka nākamās nedēļas izskaņā mēs varēsim pabeigt darbus un, iespējams, pat atklāt šo objektu. Ja neskaita šo piesārņojumu, tas bija salīdzinoši saprotams projekts. Protams, sanācijas darbi ieviesa zināmas grūtības. Būtiskākais bija piesārņotās grunts utilizācija jeb pārstrāde, kas Latvijā nenotiek. Tā bija jāveic Igaunijā."

KONTEKSTS:

Rīgas dome līdz 2026. gadam pilsētā cer izveidot vienotu veloceļu tīklu. Tuvāko gadu laikā Rīgā parādīsies virkne jaunu veloceļu. Savienojumus paredzēts izveidot arī ar Pierīgu, tādējādi pašvaldība cer izveidot vienotu veloceļu tīklu.

Lai realizētu ieceri izbūvēt veloceļu maršrutā Imanta–Daugavgrīva, Rīgas dome 2021. gadā no Valsts kases aizņēmās 4,8 miljonus eiro. 2022. gada oktobrī būvdarbu laikā tika konstatēts dabas piesārņojums, tāpēc aptuveni 300 metru garā posmā būvniecība tika apturēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti