Kurzemes mežos esošā «Dabas galerija» Ņujorkā atzīta par labāko pieredzes galamērķi Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Zelta godalgu starptautiskā konkursā Ņujorkā ieguvis projekts "Dabas galerija", kas īstenots Kurzemes mežos, Gulbja ezera krastā. Konkurss ir dibināts šogad un pievērš uzmanību radošumam un inovācijām. Dabas galerijas veidotāji ir radošā apvienība "Skudras Metropole" un dizainu risinājumu uzņēmums "Don`t Panic".

Kurzemes mežos esošā «Dabas galerija» Ņujorkā atzīta par labāko pieredzes galamērķi Latvijā
00:00 / 06:03
Lejuplādēt

ĪSUMĀ:

  • Gulbja ezera krastā izveidots projekts "Nepieradinātās naktsmītnes". Tas saņēmis divpadsmit balvas Latvijas, Baltijas un pasaules mērogā.
  • Projektā iesaistījušies Latvijas dizaineri, mākslinieki, mūziķi un dabas pētnieki.
  • "Dabas projektā" var izbaudīt gastronomiju, instalāciju un mūzikas performanci.

"Dabas galerijas" projektam šī ir jau 12. saņemtā balva pasaules, Baltijas un Latvijas mērogā astoņu mēnešu laikā, tajā skaitā "Eksporta un inovācijas balva" kā "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts".

Latvijas dizaineru, mākslinieku, mūziķu, dabas pētnieku un citu radošu cilvēku kopdarbs spēj pārsteigt ar dabas sajūtu pieredzi mežā. To nevar izstāstīt, to var sajust ar visām maņām – arī tā var sacīt par projektu "Dabas galerija", kur rodama Latvijas dabas un cilvēku radošuma esence. Priežu mežiem raksturīgie ritmi un skujkoku jauno dzinumu pārsātinātā smaržu burtiski pārpludina Gulbja ezera krastus.

Braucot pa "Latvijas valsts mežu" visnotaļ romantiski nodēvēto Gulbīša ceļu Kuldīgas novadā, var nonākt "Dabas galerijā", kur daba kļūst par mākslas darbu, norādīja projekta "Nepieradinātās naktsmītnes" vadītājs Toms Veiss.

"Šis ir tas unikālais projekts, kur iesaistījušies biotopu pētnieki, zinātnieki, mūziķi, komponisti. Viss iespējamais! Katrs ir iedvesmojies no Latvijas dabas, šīs vietas. Dzirdēsim skaņu performanci, kas nākusi tikai no šīs vietas elementiem," stāstīja Veiss.

"Dabas galerija" ir projekts, kas radīts cilvēkiem, kuri meklē dabas klātbūtni un gatavi jaunai pieredzei. Var izbaudīt lietus pieskārienus, miglas mošanos mežā, klausīties, pazaudēties laikā un vienlaikus arī uzzināt ko jaunu, stāstīja radošās apvienības "Skudras Metropole" izveidotāja, pieredzējusi pasākumu producente Gundega Skudriņa.

"Daudzu nozaru sinerģija veidojas, jo tur ir gan gastronomija, gan dizains, gan dažādu citu profesiju pārstāvju vienojošs stāsts, ir dažādi fakti, kas veidoti kopa ar Pasaules dabas fondu un mākslinieku Gintu Gabrānu, kurš ir paplašinātās realitātes guru. Tas mērķis, lai mēs cilvēkus, kuri pie mums atbrauc, ne tikai izklaidējam, bet arī izglītojam," sacīja Skudriņa.

Tējas rituāls ir viens notikumiem, kas ļauj pārslēgties no ikdienas citā ritmā un ļauties procesiem, ko piedāvā "Dabas galerijas" instalāciju performance – iespēja baudīt skaņu 360 grādos. Askētisko un vienlaikus priežu meža krāsām iederīgajiem rūsas dizaina elementiem veidotie namiņi, gan naktsmītne, kas spēj pietuvoties ezeram un koku galotnēm, gan griezties ap savu asi un mainīt dzīvās dabas galerijas skata punktus, ir dizainera Mārča Ziemiņa veikums. Dabas radītās gleznas mijas ar cilvēku pienesumu sajūtu radīšanai, norādīja "Nepieradinātās naktsmītnes" vadītājs.

"Veras vaļā, lai būtu plašāks horizonts. Nonāksim vēl tuvāk ezeram, lēnu garu mēģinām sazemēties. Sāksim ar tējas rituālu. Kāpēc mēs to darām? Lai cilvēki sazemētos!

Mēs esam pieradušies skriet un nesties, arī paši mēģinām nomierināties no Rīgas trakā tempa. Tējas rituāls dod šo pirmo sazemēšanos.

Mežā visi sajūt, kas ir viņa tējas. Droši ņemam, sajaucam kopā enerģijas un tūlīt dosimies 360 grādu piedzīvojumā," sacīja Veiss.

Būtiska sadaļa "Dabas galerijas" stāstā ir meža maltītei, ko, dabas iedvesmots, radījis pavārs Raimonds Zommers ar savu komandu.

"Visu, ko mums māte daba dod, sēnes, ogas, meža gaļa, pat ēdamas skudras mums ir, zaķskābenes un visādi brīnumi.

Grupas seansos gan ir savādāk, seanss ilgst sešas stundas, dodam zemes mātes kokteiļus, no zemes nāk ārā diži salmiņi," stāstīja Zommers.

"Dabas galerijas" vēstījums ir uzrunājis ne tikai pašmāju ļaudis, bet projekts plūc arvien jaunus laurus pasaulē, sākot no Kannām, līdz pat Ņujorkai. Par tikko saņemto zelta apbalvojumu gandarījumu pauda Gundega Skudriņa. Tas ir jauns konkurss, kas tapis šajā gadā.

Tā ezers "Gulbis", kas šķietami atrodas gluži vai nekurienē Kurzemes vidienē, nokļuvis pasaules uzmanības centrā. Atliek vien apgulties improvizētā dabas galerijas amfiteātrī un klausīties Toma Mikāla radīto skaņdarbu, lūkoties priežu galotnēs un baltos mākoņos, bet, vērojot spāru dejas virs ezera, vējā plīvojošiem meldriem, ziedošām ūdensrozēm un virmojošajam ezera ūdenim, uzliekot austiņas var iegrimt teikā par Gulbja ezera nosaukuma rašanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti