Dienas ziņas

Labklājības ministrija: Pensijas vecums pagaidām nav jāceļ

Dienas ziņas

Liepājā ar motobraucienu sveic VUGD kolēģus profesionālajos svētkos

Rēzekniešus satrauc liepu vainagu apgriešana

Rēzekniešus satrauc liepu vainagu apgriešana

Rēzeknes iedzīvotājus satrauc liepu vainagu apgriešana pilsētā, arī nozares eksperti saskata kļūdas koku vainagu veidošanā, taču pašvaldībā uzsver – liepu apgriešanā ņemtas vērā ekspertu rekomendācijas, vēstīja Latgales Reģionālā televīzija.

Ik pavasari daudzās Latvijas pilsētās notiek liepu vainagu veidošana. Ir vietas, kur to dara profesionāļi, bet ir arī gadījumi, kad kokus cērp amatieri, un tas nenāk kokiem par labu.

"Gribētos teikt, ka darbs varbūt tiešām nav līdz galam perfekti izdarīts. Tur ir vienkārši tā, ka kaut kad tie ir nosēdināti, tad paaudzēti, tad atkal kaut kas sēdināts, tas neatstāj labu ietekmi ne uz kokiem, ne arī uz to izskatu," skaidroja SIA "Labie koki" arborists Aigars Priede.

Uzņēmums "Labie koki" pirms trīs gadiem veicis arī detalizētu vairāk nekā tūkstoš koku izvērtēšanu Rēzeknes pilsētā.

Valstspilsētas pašvaldībā skaidroja, ka tieši šī izvērtējuma rekomendācijas esot ņemtas vērā, apgriežot liepas. Konkrētajā Dārzu ielā mākslīgos vainagus kokiem veido reizi četros gados un tas tiek darīts regulāri.

"Koku zari ierobežo ceļa redzamību, aizsedz logus, kā arī vainaga projekcija atrodas virs ietvēm.

Pēc apgriešanas koki neizskatās īpaši pievilcīgi, bet vasaras beigās tie būs jau stipri un zaļi,"

stāstīja Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības Vides un ainavu pārvaldības speciāliste Natālija Siņicina.

Rekomendācijās gan minēts, ka veikt  mākslīgu vainagu veidošanu nav pieļaujams pieaugušiem un veciem kokiem, jo tas rada neatgriezeniskus koksnes un sakņu bojājumus. Tas īpaši jāievēro, ja, kokam augot, iepriekš kopšana nekad nav veikta. Ja galotņošana sākta agrā koka vecumā, tā jāturpina regulāri.

Eksperti uzskata: lai turpmāk koku aprūpe notiktu veiksmīgāk, nepieciešamas izmaiņas likumdošanā.

"Trakākā sāpe – daudz kur arī mazos ciematiņos, mazās pilsētiņās es, teiksim, drīkstu to darīt tāpēc, ka man likums to neliedz.

Ja likums neprasa to darbu veikt arboristam, tad attiecīgi to dara jebkurš cilvēks, kurš māk turēt rokās zāģi un nozāģēt tur, kur gribas priekšniekam, nevis tā, kā būtu labāk kokam,"

sacīja Priede.

Rēzeknes valspilsētas domē norādīja – tā par obligātu prasību noteikusi to, ka darbus var veikt tikai profesionāls arborists.

Speciālisti secina, ka kokiem pilsētvidē jāpievērš jo īpaši liela uzmanība. Tos ietekmē intensīva satiksme, vētras, piesārņojums un citi faktori, līdz ar to izvērtēšana un rekomendācijas ideālā gadījumā nepieciešamas vismaz reizi divos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti