Dienas ziņas

Rēzekniešus satrauc liepu vainagu apgriešana

Dienas ziņas

VISC: Programmēšanas eksāmens bija milzīgs izaicinājums

Ropažu pašvaldība piebremzē atkritumu dedzinātavas projektu

Pēc iedzīvotāju protestiem Ropažu novads piebremzē atkritumu dedzinātavas projektu

Pēc neatlaidīga iedzīvotāju spiediena Ropažu novada dome trešdien, 17. maijā, atcēla iecerētos Stopiņu pagasta teritorijas plānojuma grozījumus, līdz ar to vismaz pagaidām apturēti plāni par atkritumu dedzinātavas izveidi Ulbrokā.  

ĪSUMĀ:

  • Pēc iedzīvotāju protestiem Ropažu novadā aptur atkritumu dedzinātavas izveidi.
  • No deputātu diskusijām noprotams: projektu atbalsta, bet solidarizējas ar iedzīvotājiem.
  • Attīstītājs pagaidām nedomā atteikties no ieceres un vēlas pārliecināt vietējos.
  • Attīstītāja apgalvojumiem par objekta nekaitīgumu Stopiņu pagastā netic.
  • Gan novads, gan attīstītājs uzsver: agri vai vēlu Pierīgā šādi objekti būs vajadzīgi.

Ropažu novada dome, visiem 14 klātesošajiem deputātiem vienbalsīgi balsojot "par", nolēma apturēt teritorijas plānojuma grozījumus un līdz ar to – arī atkritumu dedzinātavas būvniecību.

No deputātu diskusijām sēdes laikā gan noprotams, ka vairums šāda objekta celtniecību atbalstītu un nesaskata tajā nekādus riskus, bet šoreiz tomēr nobalsoja pret to, lai solidarizētos ar iedzīvotāju vēlmēm. 

"Sabiedrības bažas ir ārkārtīgi būtiskas. Arī šodien cilvēki ir gatavi pulcēties, lai izteiktu savu viedokli. Šis ir gadījums, kad pašvaldības deputātu domas Attīstības komitejā, kur lēmums par detālplānojuma pārtraukšanu sagatavots, ir ņemtas vērā," pauda Ropažu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Haralds Burkovskis (Nacionālā apvienība).

Tas nenozīmē, ka projekts ir apturēts pavisam.

Attīstītājs pagaidām nedomā atteikties no būvniecības plāniem.

Tādēļ tuvākajos mēnešos mēģinās pārliecināt iedzīvotājus par šādas atkritumu dedzinātavas nekaitīgumu un pat iespējamiem ieguvumiem, piemēram, sakārtotu vidi vai ekonomiskāku siltumenerģiju, apgalvojot – rūpnīca neradīs nekādu kaitējumu ne videi, ne iedzīvotāju veselībai, un pat smakas nebūšot jūtamas.

Ieceres attīstītāja, SIA "Vides resursu centrs" valdes loceklis Guntars Levics norādīja, ka "mēs zinām, kā šādas rūpnīcas strādā".

"Šīs bažas – tās ir emocionālas. Mēs esam gatavi runāt, skaidrot. Ir daudzi piemēri Eiropā, kur šādas ražotnes atrodas pilsētu centros, – Vīnē, Parīzē, Kopenhāgenā. Holandē ļoti daudz šādas ražotnes atrodas ļoti blīvi apdzīvotās vietās un nav novērojama nekāda dzīves līmeņa pasliktināšanās," sacīja Levics.

Pārliecināšanas darbs gan nebūs viegls.

Vietējie iedzīvotāji, kuri arī trešdien bija sanākuši uz protestu pie Ropažu novada pašvaldības, attīstītāja apgalvojumiem netic.

"Nē, es neticu. Es pats pārliecinājos, aizbraucot nesen uz Austriju. Aizbraucu uz Vīni un apskatījos, kā tur šādā rūpnīcā ir. Es biju klāt pie šīs rūpnīcas, un tur tiešām smird. Lai kā tur kāds varētu apgalvot, ka nesmirdēs, es pats pārliecinājos. Burtiski pāris nedēļas atpakaļ," stāstīja Ropažu novada Stopiņu pagasta iedzīvotājs Raitis Čerņavskis.

"Ēka plānota 60 metru augstumā. Tās ir trīs deviņstāvu ēkas, ko varēs redzēt no visiem Dreiliņiem, Pļavniekiem, Ķengaraga un pat Salaspils. Bet tas vēl tāds sīkums. Cilvēki uztraucas par savu veselību un savu bērnu veselību," klāstīja Stopiņu pagasta iedzīvotājs Ēriks Ruzavins.

Gan pašvaldība, gan attīstītājs uzsver – agri vai vēlu Pierīgā šādi objekti būs nepieciešami, jo Latvijas iedzīvotāji gadā rada pusmiljonu tonnu atkritumu, bet Getliņu poligona ietilpība drīz būs sasniegusi maksimumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti