Kalniņa-Lukaševica: Latvija strādās pie Ukrainai nodarīto zaudējumu reģistra izveides

No 17. maija Latvija uz pusgadu pārņems Eiropas Padomes Ministru komitejas prezidentūru. Tās laikā jāizveido zaudējumu reģistrs, kurā fiksēti Krievijas nodarītie postījumi Ukrainā, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā (EPPA) vadītāja Zanda Kalniņa-Lukaševica ("Jaunā Vienotība").

Intervija ar Latvijas delegācijas Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejā (EPPA) vadītāju Zandu Kalniņu-Lukaševicu
00:00 / 06:00
Lejuplādēt

Eiropas Padome apvieno 46 valstis. "Šis ir ļoti plašs formāts, kur jāspēj rast kompromisu, lai pieņemtu lēmumus gan starp mums ikdienā biežāk pierastajiem partneriem Eiropas Savienībā, gan arī plašākā Eiropas valstu kontekstā valstīm. Šajā organizācijā ir Armēnija, Azerbaidžāna, Turcija," stāstīja Kalniņa-Lukaševica.

Šobrīd viens no galvenajiem Eiropas Padomes fokusiem ir atbalsts Ukrainai.

"Nepieciešams izveidot zaudējumu reģistru, kur tiks fiksēti visi zaudējumi, ko Krievija rada Ukrainai. Tas būs pamats tālākajās tiesvedībās un līdzekļu piedzīšanā no Krievijas.

Otrs organizācijas darba virziens ir saistīts ar to, lai pašas organizācijas dalībvalstis spētu pasargāt cilvēktiesības, demokrātiju, kā arī izvairīties no Krievijas radītajiem dezinformācijas uzbrukumiem.

Būtiski, ka Eiropas Padome pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā pērnā gada 24. februārī izslēdza Krieviju no organizācijas. "Tas rāda, ka ir iespējami šādi lēmumi," komentēja Kalniņa-Lukaševica.

"Latvijas uzdevums prezidentūras laikā ir Reikjavīkas samita lēmumu ieviešana – zaudējuma reģistra izveide, kas ir ļoti būtiska Ukrainai, lai spētu saukt Krieviju pie atbildības.

Tālāk jāmeklē risinājumi, kā iesaldētos Krievijas līdzekļus novirzīt šo zaudējumu kompensēšanai. Tāpat šajā pusgadā būs jāstrādā, lai noslēgtu darbu pie starptautiskas konvencijas par mākslīgā intelekta regulējumu. Tā noteiktu, kādā veidā mākslīgais intelekts varētu vai nevarētu iejaukties mūsu sabiedrības dzīvē," uzskaitīja Zanda Kalniņa-Lukaševica.

KONTEKSTS:

Eiropas Padomē Latvija iestājās 1995. gadā. Šī būs otrā prezidentūra.

Latvijas ārlietu ministrs pusgadu būs EP Ministru komitejas priekšsēdētājs un ziņos par Ministru komitejas darbu arī EP Parlamentārajai asamblejai (EPPA).

Iepriekš prezidējošā valsts bija Islande.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti