Panorāma

Aizsaulē aizgājusi aktrise Vera Gribača-Valtere

Panorāma

Panorāma

Aizvadīts pirmais tiešsaistes eksāmens programmēšanā

Izglītības centrs: Programmēšanas eksāmens bijis milzīgs izaicinājums

Ar izvēles eksāmenu programmēšanā Latvijā aizvadīts pirmais digitālais eksāmens tiešsaistē. To bija pieteikušies kārtot aptuveni 400 skolēnu. Taču reālais eksāmena kārtotāju skaits izrādījies mazāks, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Valsts pārbaudes darbu sistēma, par ko iesaistītajām pusēm bija vislielākās raizes, eksāmenu izturējusi. Un, lai gan bijušas dažādas aizķeršanās, kas skolām jāpalīdz atrisināt, eksāmenam visi skolēni pieslēdzās un varēja pildīt tā uzdevumus.

Bijušas arī problēmas, bet tās esot pārvarētas.

"Mēs esam saskārušies ar atsevišķām tehniskām problēmām vai izaicinājumiem, kurus mēs esam mēģinājuši šodien novērst, lai katrs skolēns tiešām var pabeigt savu eksāmenu. Bija arī sistēmiski izaicinājumi, kas saistījās ar nenopublicētu atsevišķu satura elementu daļu, kas tika risināti pēc procesu plānojuma," pastāstīja Valsts izglītības satura centra vadītāja Liene Voroņenko.

Eksāmenam pieslēdzās vairāk nekā 300 skolēni. "Sistēma ir tiešām izturējusi. Šeit mēs katru izglītības iestādi uzraugām atsevišķi. Apkalpojam jebkuru ienākošo zvanu. Katrā gadījumā zvanu nemaz nebija tik daudz, bet lietotāju atbalsta dienests ir ļoti intensīvi strādājis," sacīja Voroņenko.

Šī mācību gada noslēgumā tiešsaistē notiks arī eksāmens ģeogrāfijā, kā arī kultūrā un mākslā. Katru gadu tiešsaistes eksāmenu skaits tiks palielināts.

KONTEKSTS:

No 2022./2023. mācību gada paredzēta pakāpeniska pāreja uz augstākā līmeņa valsts pārbaudes darbu īstenošanu tiešsaistē.

Pērn novembrī augstākā līmeņa eksāmena izmēģinājums angļu valodā bija pirmais solis, lai virzītos uz šo noteikumu praktisko realizāciju. Tiesa, daudzās skolās skolēni netika pie pirmā tiešsaistes eksāmena izmēģināšanas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti