Panorāma

Kāpēc reformas nenes lielākas algas skolotājiem un skolēnu sasniegumi ir viduvēji?

Panorāma

Nacionālā apvienība lemj par prezidenta amata kandidātu

Premjers aicina ministru izskatīt Ogres vietvaras un muzeja strīdu

Premjers aicinās ministru izskatīt Ogres vietvaras un muzeja strīdu

Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") situācija Ogrē "nav pieņemama", un premjers aicinās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku ("Apvienotais saraksts") izskatīt šo lietu pēc būtības.

Situācijas attīstība Ogres pašvaldībā Kariņam nav saprotama un nav pieņemama, un reģionālās attīstības ministram ir jāiesaistās un šis jautājums ir jāizskata pēc būtības, pauda premjers.

"Mēs esam demokrātiska valsts, un demokrātiskās valstīs ir zināma lietu secība un lietas, kuras var un kurām vajag notikt, un ir arī tādas, kas nav vēlamais virziens," tā uz jautājumu par attiecībām starp Ogres pašvaldību un Ogres muzeju atbildēja Kariņš.

Ministrs Sprindžuks, tviterī iesaistoties domu apmaiņā ar bijušo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci ("Latvijas attīstībai"), norādījis, ka ministrijai ir jārīkojas likumīgi. "Ogres domei jāspēj risināt [Egila] Helmaņa sāga, vai pēc 1. janvāra iedzīvotāji izmantos referenduma tiesības," norādīja Sprindžuks.

Savukārt Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jurģis Klotiņš uzskata, ka tas ir samilzis konflikts starp Ogres novada priekšsēdētāju Egilu Helmani (Nacionālā apvienība) un Ogres muzeja vadītāju, kam nav izdevies rast risinājumu. "Šādiem konfliktiem nevajadzētu rasties pašvaldībās, un katrai iesaistītajai pusei ir paškritiski jāizvērtē sava līdzšinējā rīcība, nostāja un jāsaskata savas kļūdas," sacīja Klotiņš.

KONTEKSTS:

Novada domes un Ogres muzeja konfliktu, kas rezultējās izstāžu programmas atcelšanā, izraisīja nesenais atteikums uzņemt domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa iecerēto sankcijām pakļautā Krievijas oligarha Pjotra Avena kolekcijas porcelāna izstādi.

Pēc šī soļa, kā norādīja muzeja darbinieki, sākušās pašvaldības sankcijas pret muzeju – no muzeja telpām uz citām vietām pārcelti iepriekš plānotie pasākumi, muzejam aizliegts pašam komunicēt ar sabiedrību, un līdz 21. februārim nebija saskaņots šī gada izstāžu plāns muzejā, kaut arī muzejs pašvaldībai to iesniedzis jau pagājušā gada augustā.

Tāpat pašvaldība bija liegusi rīkot sapulci Ogres muzeja atbalstam, tomēr pēc atkārtota pieteikuma saņemšanas mītiņa dienā kļuva zināms, ka sapulces rīkošana tomēr atļauta. Mītiņā pulcējās aptuveni 200 cilvēku. Tiesībsargs norādīja uz bažām par to, kā Ogres pašvaldība ierobežo iedzīvotāju pulcēšanās brīvību.

Ogres novada pašvaldība 6. aprīlī publiski paziņoja, ka vērsusies KNAB, jo muzejā veiktā pārbaudē konstatējusi iespējamu likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" pārkāpumu. Savukārt aprīļa vidū, kad Ogres novada domes sēdē bija plānots lemt par muzeja direktores direktores Evijas Smiltnieces atstādināšanu uz laiku, viņa pašvaldībai uzteikusi darbu.

Pašvaldību darbu pārraugošā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) paudusi, ka neredz iemeslu iejaukties strīdā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti