Dienas ziņas

Kuldīga gaida lēmumu par pilsētas iekļaušanu UNESCO mantojuma sarakstā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājas muzejam uzdāvina restaurētu Pirmā pasaules kara mīnu

Jūras spēki Liepājas muzejam dāvina enkura mīnu

Piektdien Liepājas muzejs par godu pilsētas 398. dzimšanas dienai no Jūras spēkiem dāvinājumā saņēma Pirmās Pasaules kara laika jūras enkura mīnu. Mīna tiks izstādīta kā apskates objekts muzeja viesiem.

Mīnu atrada janvārī būvniecības objektā netālu no Karostas, Laumas mikrorajonā. To neitralizēja Jūras spēku pretmīnu darbības ūdenslīdēju komanda.

Enkura mīna ir restaurēta un Jūras spēki kā apskates objektu to dāvinās Liepājai pilsētai 398. dzimšanas dienā.

Šajā būvlaukumā kopš celtniecības darbu sākuma jau uzieti vairāki simti sprādzienbīstamu priekšmetu. Jūras spēku ūdenslīdēji sadarbībā ar Zemessardzes sapieriem visus neitralizēja un nogādāja savā bāzē. 

Kā sarunā ar Latvijas Radio norādīja Jūras spēku komandieris, jūras kapteinis Māris Polencs, tā ir salīdzinoši neliela mīna, turklāt labi saglabājusies, tāpēc bija iespējams to atjaunot un nodot muzejam.

Jūras spēku komandieris par dāvinājumu muzejam
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

"Atpazinām, ka tā ir Pirmā pasaules kara vācu enkura mīna, kuras diametrs ir 80 centimetri. Mīna satur 250 kilogramu sprāgstvielu, bija paredzēta izlikšanai jūrā aptuveni 80 metru dziļumā. Šāds atradums uz sauszemes ir visai reta parādība, mīna bija saglabājusies labā stāvoklī. Tajā vietā nebija vienīgā, jo divas dienas iepriekš saņēmām līdzīgu zvanu par vēl vienu. Iespējams, tur bijusi kāda noliktava, jo nav bijusi sagatavota izlikšanai jūrā. Jūras spēki to dāvina Liepājas pilsētai kā apskates objektu Liepājas muzejā," sacīja Polencs.

Jūras spēku pārziņā ikdienā ir sprādzienbīstamu priekšmetu neitralizācija jūrā. Darba viņiem netrūkstot, atzīmēja Jūras spēku Ūdenslīdēju komandas vecākais operators, seržants Edijs Avens.

Arī Liepājas teritorijā joprojām regulāri tiek uzieta no Pirmā un Otrā pasaules kara laikiem saglabājusies nesprāgusi munīcija. Tā atrodas burtiski visā pilsētā, jo katra no armijām, kas te pēdējā gadsimta laikā saimniekojusi, atkāpjoties mīnējusi plašas teritorijas  

Jūras spēku Štāba priekšnieks, komandkapteinis Gvido Ļaudups stāstīja: "Šī bija principā kara pilsēta jeb militārā pilsēta un kalpojusi dažādām armijām. Ne tikai Latvijas, kā šobrīd, bet arī gan cara, gan Padomju Savienības, Krievijas un arī vācu armijai."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti