Panorāma

Nedēļa «Panorāmas» videoarhīvos

Panorāma

Lai taupītu naudu, viltoja dokumentus

DP prognozē 16.marta notikumu attīstību

16.marta pasākumos prognozē provokatīvas akcijas ar mērķi šķelt sabiedrību

Tā saucamo "antifašistu" organizāciju un to pārstāvju aktivitātes, līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad būs vērstas uz sabiedrības šķelšanu, aizbildinoties ar cīņu pret pašu radīto mītu par fašisma glorificēšanu Latvijā. Pastāv iespēja, ka, lai veicinātu savu mērķu sasniegšanu, tās centīsies izraisīt asociācijas ar Ukrainas notikumiem, tā Latvijas Televīzijai uzsver Drošības policijā, komentējot drošības jautājumus 16.marta gaidāmo notikumu kontekstā.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad atsevišķas personas un to grupas plāno veikt provokatīvas akcijas ar mērķi šķelt sabiedrību un piesaistīt vietējo un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu uzmanību, spekulatīvā veidā attēlojot Latviju kā valsti, kurā notiek fašisma glorifikācija un atdzimšana.

Drošības policija tam par piemēru min gaidāmos pasākumus - „Nacisma baltās grāmatas” prezentācija, apaļā galda diskusija par it kā notiekošo fašisma atdzimšanu Latvijā un citviet Eiropā. Tāpat arī to, ka 16.martā tiešā Brīvības pieminekļa tuvumā biedrības „Apvienība pret nacismu” vārdā Josifs Korens rīkos pasākumu, kura mērķis ir provocēt leģionāru piemiņas gājiena dalībniekus ar izaicinošiem saukļiem vai aizskarošiem skaņu ierakstiem.

Drošības policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka Latvijas antifašistiskās komitejas vadītājs Josifs Korens ir faktiskais šo protesta pasākumu organizators un koordinators Latvijā. Viņš ir arī Krievijas Federācijas finansētās kustības „Pasaule bez nacisma” pārstāvis Latvijā. Šī organizācija finansē Latvijas antifašistiskās komitejas un  Apvienības pret nacismu darbību.  Drošības policija arī uzsver, ka tieši no Krievijas finansētās organizācijas saņemtie līdzekļi tiek izmantoti tā saucamo "antifašistu"  pasākumu organizēšanai 16.martā. 

Jau ziņots, ka Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu komisija saskaņoja visus Leģionāru piemiņas dienas, 16.marta pasākumus galvaspilsētā.

Tā dēvētie "antifašisti" piekrituši rīkot savu pasākumu nedaudz tālāk no Brīvības pieminekļa, pie Bastejkalna. Taču vienošanās par skaņas aparatūras izmantošanu nav panākta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti