Piekabē ir ziedotāju sponsorēti 2000 egļu stādi, kas apmetīsies uz dzīvi Skujenieku mežā. Jaunaudzei atvēlētā teju hektāru lielā platība stādīšanai jau sagatavota.
"Šajā vietā iepriekš mežs nav audzis, kas ir ārkārtīgi būtiski. Mēs arī redzam to vietu, kur šie koki tiks iestādīti, mēs varēsim tos uzraudzīt. Un turklāt šī ir īsta pievienotā vērtība, jo ir aprēķināts, cik katrs koks reāli savā augšanas periodā piesaista CO2," stāstīja SIA "Rīgas meži" valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.
Cilvēku saimnieciskā darbība rada pārāk daudz CO2 izmešu un līdz ar to veicina klimata pārmaiņas, ar ko saskaramies aizvien biežāk.
Koki un to stādīšana ir viens no līdzekļiem, kā cīnīties pret piesārņojumu. Šīs egles pēc 50 gadiem būs kompensējušas 73 tonnas oglekļa dioksīda izmešu.
Piemēram, viena cilvēka atstātā ekoloģiskā pēda, lidojot no Rīgas uz Londonu un atpakaļ, ir vismaz 200 kilogrami CO2 izmešu.
"Mēs esam aprēķinājuši, ka katru 200 kilogramu CO2 radītais oglekļa, tā teikt, pēda ir piecu eiro ziedojums. Ir ziedotāji, kuri ir izvēlējušies kā regularitāti ziedot par katru aviolidojumu, ir tādi, kas apvieno varbūt visus ģimenes ceļojumus vienkopus un veic lielāku ziedojumu," sacīja labdarības organizācijas "Ziedot.lv" pārstāve Ilze Ošāne.
Viens no pastāvīgajiem ziedotājiem ir tūrisma uzņēmums "Latvia Tours". Tā vadītāja novērojusi, ka cilvēki vēlas darīt labu, bet negrib, lai tas būtu sarežģīti. Klientu atsaucība un sapratne pieaug, taču pavisam nedaudz.
"Mēs esam ieviesuši elektronisko dokumentu apriti, un ceļojuma komandējums tiek apstiprināts tikai tad, ja darbinieks jau ir veicis šo CO2 izmešu aprēķinu. Mēneša beigās mēs saskaitām kopā un veicam ziedojumu "ziedot.lv"," stāstīja tūrisma aģentūras "Latvia Tours" vadītāja Ieva Keiša.
Uzņēmumam "Rīgas meži" nav viegli atrast vietu jaunaudzēm, tāpēc plānots, ka nākotnē CO2 piesaistei varētu izmantot kūdras purvus.