Pīlēns: Prezidents nedrīkst distancēties no ekonomikas jautājumiem

Valsts prezidenta institūcija nedrīkst distancēties no ekonomikas jautājumiem, intervijā Latvijas Radio sacīja partijas "Apvienotais saraksts" dibinātājs Uldis Pīlēns, kurš kandidē uz prezidenta amatu.

Intervija ar Uldi Pīlēnu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Trīs kandidātiem konkurējot par Valsts prezidenta amatu, Pīlēns savas izredzes uz amatu vērtē kā pietiekami labas. Viņš arī atzinīgi vērtēja sāncensību par šo amatu: "Diskusija, kura sākās aizvakar, uzrāda to, ka mēs – trīs kandidāti – varēsim piedāvāt sabiedrībai pietiekami plašu savu redzējumu par to, kur attīstīties Latvijai. Gan saimnieciskajā kontekstā, gan ārpolitiskā kontekstā, gan iekšpolitiskā kontekstā, gan lojalitātes jautājumos. Tas viss šobrīd ir ļoti labās diskusijas kultūrā."

Viņaprāt, Valsts prezidentam jāiesaistās arī ekonomisku jautājumu risināšanā: "Mēs nevaram tikai braukāt pa konferencēm, darīt to, kas ir nepieciešams ārpolitiski, bet mums ir jāceļ arī ekonomika."

Viņš vērsa uzmanību uz nepieciešamību palielināt ekonomikas jaudu un spēcināt reģionus. "Man liekas, ka tas, kā šobrīd pavisam noteikti pietrūkst Latvijai, – tās ir iedvesmas, signāli, ka mēs varam labāk, mēs neesam tie, kuriem būtu jābūt Baltijā pēdējā vietā."

Pīlēna skatījumā labklājības tēma ir "aizmirsusies" pēdējos četros gados.

Partija "Stabilitātei!" solīja atbalstu tam kandidātam, kurš nepieļaus Latvijā dzīvojošo Krievijas pilsoņu potenciālo izsūtīšanu no valsts. Pīlēns pieļāva, ka Saeimā varētu būt kādi politiskie spēki, kuru balsis netiks nevienam kandidātam.

"Mēs esam ļoti skaidri noteikuši kursu, un tur man liekas, ka pilnīgi nevienam no prezidenta kandidātiem nav atšķirīgs viedoklis, ka drošības tēma ir pāri visam, ka NATO tēma ir pāri visam," sacīja Pīlēns. Vienlaikus esot svarīgi, kādā veidā ceļ pilsoņu lojalitāti valstij.

Savukārt, atbildot uz jautājumu par iespējamām koalīcijas izmaiņām līdz ar prezidenta vēlēšanām, viņš pauda, ka koalīcija ir stabila. To signalizējot frakciju vadītāju sadarbība likumdošanas jomā.

KONTEKSTS

Valsts prezidenta vēlēšanas notiks 31. maijā. Ir izvirzīti trīs kandidāti – "Apvienotais saraksts" pieteicis uzņēmēju, politiskā spēka dibinātāju Uldi Pīlēnu, "Jaunā Vienotība" – ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, bet opozīcijā esošie "Progesīvie" – latviešu diasporas aktīvisti Elīnu Pinto.

Lai prezidentu ievēlētu, par kandidātu jānobalso vismaz 51 Saeimas deputātam. Ja neviens kandidāts šādu balsu skaitu neiegūst, jārīko jaunas vēlēšanas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti