Dienas ziņas

Pārtikas bankai – 10 gadu

Dienas ziņas

Veidos filmu par leģionāru Ernestu Laumani

Saldū kultūras nama vietā būs katastrofu pārvaldības centrs

Desmit katastrofu pārvaldības centru vietā drīzumā būvēs septiņus

Tuvākajā laikā Latvijā tiks projektēti un būvēti septiņi katastrofu pārvaldības centri. Tā ir daļa no Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna (ANM), ko 16. maija sēdē apstiprināja Ministru kabinets (MK). Sākotnēji bija iecerēta desmit katastrofu pārvaldības centru būvniecība, bet pirmais iepirkums par trīs centru būvniecību noslēdzies bez rezultāta. 

Valdība deva zaļo gaismu Iekšlietu ministrijas (IeM) pakļautībā esošajai Nodrošinājuma valsts aģentūrai slēgt līgumus ar komersantiem, kuriem ir piešķirtas līgumu slēgšanas tiesības Nodrošinājuma valsts aģentūras rīkotajā iepirkuma procedūrā, lai būvētu katastrofu pārvaldības centrus.

Centru būvniecība plānota Liepājā, Daugavpilī, Madonā, Līvānos, Salacgrīvā, Viļānos un Alsungā.

ANM plāns paredz nodrošināt no astoņu līdz desmit katastrofu pārvaldības centru būvniecību, sasniedzot arī izvirzītos mērķus klimata jomā, norādīts IeM ziņojumā valdībā. 

Par katastrofu pārvaldības centru:

  • Liepājā tiesības slēgt iepirkuma līgumu piešķirtas PS "BI_ZENG" ar piedāvāto līgumcenu 3,5 miljoni eiro.
  • Daugavpilī tiesības slēgt iepirkuma līgumu piešķirtas uzņēmumam SIA "Borg" ar piedāvāto līgumcenu 5,4 miljoni eiro.
  • Madonā tiesības slēgt iepirkuma līgumu piešķirtas PS "RERE Meistari 1"ar piedāvāto līgumcenu 4,2 miljoni eiro.
  • Līvānos tiesības slēgt iepirkuma līgumu piešķirtas PS "RERE Meistari 1"ar piedāvāto līgumcenu 3,9 miljoni eiro.
  • Salacgrīvā tiesības slēgt iepirkuma līgumu piešķirtas PS "BI_ZENG" ar piedāvāto līgumcenu 2,8 miljoni eiro.
  • Viļānos tiesības slēgt iepirkuma līgumu piešķirtas PS "BI_ZENG" ar piedāvāto līgumcenu 2,5 miljoni eiro.
  • Alsungā tiesības slēgt iepirkuma līgumu piešķirtas PS "BI_ZENG" ar piedāvāto līgumcenu 2,4 miljoni eiro.

Bez rezultāta beidzies iepirkums katastrofu pārvaldības centru būvniecībai Tukumā, Talsos un Alūksnē, tādēļ IeM ir atkārtoti izsludinājusi iepirkumu.

Atbilstoši tā rezultātam ministrija veiks izvērtējumu un informēs valdību par minēto katastrofu pārvaldības centru būvniecību un saistīto pakalpojumu un aprīkojuma iegādes un uzstādīšanas nodrošināšanu, un to iespējamajiem finanšu resursu avotiem.

Nepieciešamais finansējums jauna katastrofu pārvaldības centra būvniecībai Tukumā tika prognozēts 13,62 miljonu eiro apmērā. Bija saņemts viens piedāvājums 11,6 miljonu eiro apmērā, bet tika noraidīts kā nolikuma prasībām neatbilstošs.

Savukārt katastrofu pārvaldības centru Talsos bija plānots būvēt par 10,84 miljoniem eiro, Alūksnē – par 9,9 miljoniem eiro. Piedāvājumi tika noraidīti kā nolikuma prasībām neatbilstoši. 

Katastrofu pārvaldības sistēmas reformas laikā plānots par 22 nekustamajiem īpašumiem samazināt kopējo Iekšlietu ministrijas valdījumā esošo īpašumu skaitu un atteikties no vismaz 36 nomas objektiem.

Tiks veidoti gandrīz nulles enerģijas patēriņa centri. To mērķis ir nodrošināt atbildīgu publisko īpašumu pārvaldību, kuros vienuviet tiks apvienoti vairāki katastrofu pārvaldības sistēmā strādājoši dienesti.

KONTEKSTS:

No 93 IeM īpašumā esošo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo objektu skaita vairāk nekā 80% būvēti laika periodā no 1890. gada līdz 1960. gadam. To izvietojums un platības neatbilst katastrofu pārvaldības funkciju izpildei nepieciešamajiem minimālajiem standartiem.

Ar katastrofu pārvaldības sistēmas reformu plānots nodrošināt efektīvu, ātru un kvalitatīvu katastrofu pārvaldībā iesaistīto dienestu darbu visā Latvijas teritorijā, kā arī uzlabot reaģēšanā un katastrofu pārvaldībā iesaistīto dienestu sadarbību un koordināciju.

Tiks uzlaboti nodarbināto darba apstākļi, tajā skaitā darba drošība, kas pozitīvi ietekmēs nodarbināto apmierinātības līmeni un nodarbināto rekrutēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti