Aizsardzības dienests pirmajā iesaukumā gatavs uzņemt visus atlasi izturējušos brīvprātīgos

Lai gan sākotnēji Valsts aizsardzības dienestā (VAD) uz brīvprātības pamata bija plānots iesaukt 300 jauniešus, gadījumā, ja atlasi izturēs vairāk nekā 300 jaunieši, Nacionālie bruņotie spēki nodrošinās dienesta iespējas visiem, informēja Aizsardzības ministrijā.

Pirmdien, 15. maijā, noslēdzās pieteikšanās pirmajam VAD iesaukumam, kuram brīvprātīgi pieteikušies 488 Latvijas pilsoņi, no kuriem 11 ir sievietes, savukārt 6 – ārvalstīs dzīvojošie.

Pēc pieteikšanās noslēguma atlases speciālisti izskata saņemtās pieteikuma anketas, kā arī pārbauda katra pilsoņa sodāmību Sodu reģistrā. Ja netiks konstatēti šķēršļi dienestam, pilsonim būs nepieciešams veikt veselības pārbaudi. Veselības stāvokļa medicīnisko pārbaudi veiks Nacionālo bruņoto spēku Medicīnas nodrošinājuma centrā. Pilsonim tiks sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

"Man ir patiess gandarījums par saņemto pieteikumu skaitu dienestam valsts aizsardzības dienestā, kas būtiski pārsniedzis sākotnēji plānoto. Latvijas pilsoņu paustā vēlme uzsākt dienestu šī gada vasarā ir skaidrs apliecinājums, ka Latvijas sabiedrība apzinās – valsts aizsardzība ir visas sabiedrības atbildība. Esmu pārliecināta, ka valsts aizsardzības dienests sniegs būtisku ieguldījumu, lai Latvijā veidotu morāli noturīgu un sagatavotu sabiedrību, kur katrs zina savu lomu valsts aizsardzībā," norādīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

KONTEKSTS:

Lai sagatavotu Latvijas pilsoņus valsts aizsardzības uzdevumu izpildei, valstī tiek veidots obligātais aizsardzības dienests. Pirmais iesaukums ir brīvprātīgs – tam Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 27 gadiem varēja pieteikties līdz šā gada 15. maijam.

No 2024. gada 1. janvāra dienests noteikts kā obligāts. Obligātajiem iesaukumiem prioritāri būs pakļauti vīrieši vecumā no 18 līdz 19 gadiem. Vienlaikus augstākās izglītības iegūšana nebūs iemesls, lai pilsoni neiesauktu dienestā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti