Aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturēti divi policisti

Aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no transportlīdzekļa vadītāja Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturēja divas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas, informēja IDB.

Izmeklēšanas gaitā IDB noskaidroja, ka abas satiksmes uzraudzības jomā nodarbinātās Valsts policijas amatpersonas veica dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā un no kāda transportlīdzekļa vadītāja pieprasīja un pieņēma kukuli 100 eiro apmērā, lai likumā noteiktā kārtībā nefiksētu atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un transportlīdzekļa vadīšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Šis noziedzīgais nodarījums tika atklāts, pateicoties sabiedrības ziņošanai.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par iespējamu Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonu un darbinieku pieļautu likuma pārkāpumu vai negodprātīgu rīcību, IDB aicina informēt par to, zvanot uz uzticības tālruni 67209055 vai sniedzot informāciju rakstiski uz e-pasta adresi [email protected].

IDB garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti un vērš uzmanību uz to, ka likumā ir paredzēta iespēja no kriminālatbildības atbrīvot personu, kura iesaistīta kukuļošanā, ja tā paziņo par notikušo un aktīvi veicina noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Iekšējās drošības birojs šī gada pirmajos četros mēnešos ir uzsācis 20 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 87 kriminālprocesos.

Prokuratūrai ir nosūtīti 19 kriminālprocesi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 23 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem, trim fiziskām personām.

Šo kriminālprocesu laikā ir atklāti 42 noziedzīgi nodarījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti