1:1

(Zīmju valodā). Aktuālā intervija 1:1

1:1

(Zīmju valodā). 1:1. Gundars Rēders: Nauris Puntulis

1:1. Gundars Rēders: Nauris Puntulis

Puntulis: Helmanis nekad neatklās patiesos iemeslus, kāpēc viņš ir kļūdījies, tiekoties ar Avenu

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība) uzskata, ka Ogres pašvaldības vadītājs, viņa partijas biedrs Egils Helmanis nekad neatklās patiesos iemeslus, kādēļ viņš ir kļūdījies un nolēmis tikties ar Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvināto miljardieri Pjotru Avenu.

Helmanis ar Avenu ticies pērnā gada decembrī Avena īpašumā Latvijā. LTV raidījumā "Viens pret vienu" Ogres mērs skaidroja, ka viņu interesējusi Avena attieksme pret Krievijas iebrukumu Ukrainā. Vienlaikus ticis runāts arī par Avena porcelāna kolekcijas izrādīšanu Ogrē, no kuras Ogres muzejs atteicās, un ar to sākās muzeja un pašvaldības konflikts.

Kad publiski izskanēja ziņas par Avena un Helmaņa tikšanos, Nacionālās apvienības politiķi šādu sava biedra darbību vērtējuši kā kļūdu. Un kā paša kļūdu šo gadījumu sarunā ar LTV žurnālistu Gundaru Rēderu atzina arī pats Helmanis.

Šonedēļ raidījumā "Viens pret vienu" Puntulis, komentējot šo Helmaņa rīcību un skaidrojumu, sacīja: "Kas attiecas uz Helmaņa kunga emocionālo vai kādu citu skaidrojumu, man tas nav nepieciešams."

"Mēs visi esam atzinuši, ka Helmaņa kungs ir kļūdījies šinī situācijā. Kādēļ Helmaņa kungs ir kļūdījies? Es domāju, to mēs neviens nekad arī neuzzināsim (..) Es domāju, ka Helmaņa kungs nekad neatklās patiesos iemeslus, kādēļ viņš ir kļūdījies," sprieda ministrs.

Savukārt, runājot par Ogres muzeja un pašvaldības konfliktu, ministrs norādīja, ka situācijas juridisko skaidrojumu esot guvis Muzeju padomes sēdē, kurā klātesošs bijis arī Ogres novada domes priekšsēdētājs. Sēdē uzklausīti abu pušu viedokļi un arī lemts izstrādāt priekšlikumus grozījumiem muzeju likumā, kas stiprinātu muzeju autonomiju.

Bet, vērtējot, vai šobrīd māksliniekiem būtu jāpiedāvā skatītājiem un klausītājiem arī Krievijas kultūras produkti, ministrs skaidroja, ka tai būtu jābūt kolektīva izvēlei.

 "Šāds politisks aicinājums [māksliniekiem neizmantot Krievijas kultūras produktus] no manas puses būtu gauži nepareiza rīcība. Šis ir jautājums, kas būtu jālemj katram pašam. Katras institūcijas vadītājam. Un vienīgais, uz ko es ceru, ka katras institūcijas vadītājs, šo jautājumu lemjot, šo pārrunā ar savu kolektīvu un noskaidro kolektīva viedokli," tā savu pozīciju skaidroja ministrs.

Viņaprāt, šādus jautājumus ministrs kā politiska persona nevar risināt, aicinot pieņemt vienu vai citu rīcību. "Šim jautājumam ir jāatrisinās  katra cilvēka sirdsapziņā," pauda Puntulis. Tiesa, viņš arī norādīja, ka, ja pats būtu kāda kolektīva mākslinieciskais vadītājs, viņš neiestudētu krievu mākslinieku darbus un ieviestu moratoriju laikā, kamēr Ukrainā tiek slepkavoti civiliedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti