Bruņotie spēki aicina pieteikties rezervistu militārās pamatapmācības kursam

Lai iesaistītos Latvijas drošības stiprināšanā, Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus apgūt rezervistu militārās pamatapmācības kursu, kas šogad norisināsies trīs nedēļu garumā no 29. jūlija līdz 20. augustam.

Apmācībai var pieteikties līdz 9. jūlijam, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama bruņoto spēku mājaslapā.

Iedzīvotāji, kas sekmīgi apgūs apmācības kursu, dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīru pienākumus.

Agris Kamzols: Bruņotie spēki aicina pieteikties rezervistu militārās pamatapmācības kursam
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Nacionālo bruņo spēku Apvienotā štāba Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldes pārstāvis, majors Agris Kamzols pastāstīja, ka "pamatapmācības kursā rezervists iegūs militārās pamatiemaņas individuālā apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā ieroču apmācība, kaujas šaušana, sakaru apmācība, normatīvie akti, lauka kaujas iemaņas, topogrāfija, orientēšanās un medicīna, kas lieti noderēs arī lielajā dzīvē".

"Apmācība noritēs klātienē klasē vai apvidū – lauka apstākļos, lekciju vai praktisko nodarbību veidā. Mēs veidosim pulcēšanas punktus, tie būs Gulbenē, Jēkabpilī, Saldū un Rīgā, kur mēs savāksim rezervistus un ar autobusiem nogādāsim uz Alūksni – tur notiks apmācība. Pēc kursa mēs nogādāsim viņus uz tām pašām vietām atpakaļ; kā arī kursa laikā ir plānotas brīvas sestdienas un svētdienas," informēja Kamzols.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti