Saeima konceptuāli atbalsta ieceri par apvienota sabiedriskā medija izveidi

Saeima konceptuāli atbalstījusi ieceri par apvienotā sabiedriskā medija izveidi, informēja Saeimas preses dienests.

Saeima ceturtdien, 16. martā, pirmajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā, kas paredz tiesisko pamatu apvienota sabiedriskā medija darbībai.

Plānots, ka apvienotais sabiedriskais medijs uzsāks darbu 2024. gada janvārī.

Iecerēts, ka Latvijas Televīzija un Latvijas Radio tiks apvienoti, izveidojot jaunu kapitālsabiedrību "Latvijas Sabiedriskais medijs" ar jaunu organizācijas struktūru un jaunu valdi.

Tāpat plānots noteikt, ka esošie Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas galvenie redaktori turpinās darbu attiecīgi kā radio programmu un televīzijas programmu satura galvenie redaktori līdz brīdim, kad tiks ievēlēts Latvijas Sabiedriskā medija galvenais redaktors.

Plānots, ka likuma izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, savukārt normas, kas attiecas uz Latvijas Sabiedrisko mediju, – 2024. gada 1. janvārī.

Apvienojot sabiedriskos medijus, plānots, ka saglabāsies trīs platformas – Latvijas Radio, LTV un interneta vietne LSM.lv.

Arī ziņu dienestu apvienošana nav paredzēta, lai neradītu draudus satura daudzveidībai. Taču apvienotajā medijā paredzēts veidot satura attīstības centru, kur vienoties par sadarbības idejām.

Pirmais solis būs jaunā, apvienotā medija valdes izraudzīšanās, kas jāizdara vēl līdz šī gada beigām. Paredzēts, ka jaunajā valdē strādās pieci cilvēki, abiem medijiem būs arī kopīgs galvenais redaktors.

KONTEKSTS:

Par sabiedrisko mediju apvienošanas un turpmākas attīstības scenārijam sarunas ilgušas vairāk nekā desmit gadu. Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome 2021. gada februārī aicināja apvienot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju 2024. gadā un mediju budžetu piesaistīt konkrētu nodokļu ieņēmumiem. Koncepcijas par sabiedrisko mediju apvienošanu un par finansēšanas modeli Saeimā iesniegtas atkārtoti novembrī.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija vienojās veidot darba grupu, kas lems par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu un vienota sabiedriskā medija finansēšanas modeļa maiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti