Dienas ziņas

Svin Kunga Kristīšanas svētkus

Dienas ziņas

Par barikādēm – Kuldīgas skolēni skolēniem

15 500 parakstu par parka izveidi

15,5 tūkstoši rīdzinieku parakstās par jauna parka izveidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Parks vai biroju ēka? Šāda izšķiršanās valstij jāpieņem par zemes gabalu Rīgā, Brīvības gatvē 207, kur savulaik atradās sporta biedrības “Marss” velotreks. Lai paustu atbalstu zaļajai zonai un aizstāvētu kokus, šodien Saeimā iesniegti 15,5 tūkstoši parakstu pret apbūvi šai adresē. Iedzīvotāji tur grib redzēt parku.

To, kas atrodas aiz žoga, zināja tikai apkaimes ļaudis un bijušie velo entuziasti. Savulaik šajā vietā atradās velotreks. Tagad aktīvie rīdzinieki savākuši parakstus, pieprasot necirst kokus un necelt kārtējos birojus, kā bija plānots. "Pēkšņi ir izdota būvatļauja, pēkšņi koku ciršanas atļauja," saka biedrības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Māris Jonovs.

VEF un Teikas apkaimes ļaudis 30 dienu laikā savāca 15,5 tūkstošus parakstu, aicinot šeit ierīkot parku. 40 senu liepu aleja un vietas vēsture runājot jau pati par sevi. "Mēs neesam spējuši panākt pretimnākšanu, viņi saka – ēka. Mēs sakām – visu cieņu, bet nav upuri tik lieli," pauž kustības “VEFRESH” vadītājs Viesturs Celmiņš.

Rīgas dome ir gatava runāt par teritorijas maiņu. Sētas noņemšana jau atvērtu parku cilvēkiem. Un iedzīvotāji būtu gatavi vidi sakopt paši. Pietiktu ar soliņiem un zāles pļaušanu. Sabiedrības spiediens esot jūtams visos līmeņos. Nu aktīvie iedzīvotāji gaida nākamās tikšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti