Patversmē "Mežavairogi" Zemgalē šobrīd mīt 50 suņi. Pēdējās dienās pienākuši klāt vēl trīs – pēc saimnieka nāves.
"Vienā mazpilsētā kaimiņiene ir mirusi, un otra kaimiņiene ir uzņēmusies rūpes par suni. Sunim nav ne mikročipa, ne viņš pret parazītiem apstrādāts, ne viņš pie vetārsta ir kādreiz bijis. Ja tie dzīvnieki ir ilgstoši bijuši bez pamatīgas aprūpes, protams, daudz vairāk līdzekļu aiziet, lai viņus savestu kārtībā," norādīja "Mežavairogu" vadītāja Danuta Priede.
Arī Pierīgā esošā lielākā dzīvnieku patversme "Ulubele" norādīja, ka katru dienu tiek saņemti zvani par dzīvniekiem, kuru saimnieki ir miruši vai nevar par tiem parūpēties.
"Vai nu tiek ziņots no attiecīgās pašvaldības policijas, ka ir palicis dzīvnieks bez aprūpētāja, ka nav neviena radinieka, kas varētu parūpēties, vai arī tie dzīvnieki tiek atrasti klaiņojot kaut kur," pastāstīja biedrības "Dzīvnieku pansija Ulubele" pārstāve Iveta Ratniece.
Papildus šīm rūpēm klāt nāk arī raizes par augošajām veterinārārstu pakalpojumu, zāļu un degvielas izmaksām.
"Acīmredzot būs tas brīdis pienācis, kad būs jāpaceļ maksa par dzīvnieku adopciju, jo šobrīd tā ir 90 eiro. Tā ir simboliska samaksa! Tas ir labās gribas žests par to, ka es uzņemos atbildību par šo dzīvnieku, bet tas nenosedz pat trešdaļu no visa, kas dzīvniekā ir ieguldīts," skaidroja Priede.
Sagaidot ziemu, patversmēs ir sagatavotas rezerves, tomēr atbalsts tiek gaidīts arī no līdzcilvēkiem, lūdzot vest kokskaidu briketes, paklājiņus, šprices un citas lietas.