Dienas ziņas

Lībijas plūdu upuru skaits pārsniedz 11 tūkstošus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Imitējot strāvas pārrāvumu, pārbauda Liepājas ostas apsardzes reakciju

Imitējot elektrības pārrāvumu, pārbauda Liepājas ostas apsardzes reakciju

Vairākas stundas nedarbojas videonovērošanas sistēmas, elektroniskā kravu reģistrācija un personāla dokumentu nolasītāji – ar šādu situāciju šonedēļ saskārās Liepājas ostas apsardzes darbinieki, kuri tikai vēlāk uzzināja, ka iesaistīti valsts aizsardzības mācībās. To mērķis bija pārbaudīt, kā ostas 15 caurlaides punkti spēj strādāt, pēkšņi pazūdot elektroenerģijai. 

Liepājas ostas caurlaides punkti ik dienas kontrolē vairākus simtus kravas un vieglo automašīnu, kā arī daudzu prāmju pasažieru un uzņēmumu strādnieku iekļūšanu ostas teritorijā. Dokumentu un kravu pārbaude, teritorijas uzraudzība lielā mērā notiek elektroniski,

taču pēkšņi visiem caurlaides punktiem tika atslēgta strāva, un apsardzes darbiniekiem nācās atgriezties pie jau daudzus gadus nelietotām metodēm – piemēram, caurlaides barjeras cilāt ar rokām.

Pazūdot elektrībai, ostas caurlaižu punktos uzradās vairāki dažādās valodās runājoši cilvēki, kuri, nespējot uzrādīt derīgus dokumentus, mēģināja iežēlināt apsargus, ka viņiem obligāti jāiekļūst ostā, lai nenokavētu kuģa reisu, atdotu svarīgu kravu un tamlīdzīgi. Tikai pēc tam atklājās, ka tie bija mācībās iesaistīti aktieri.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes pārvaldnieka vietnieks Elans Strazdiņš atzina – arī ostas darbinieks ir tikai cilvēks un citreiz varbūt notic par daudz: "Saka – jūs tā ātri, šurpu turpu, bet dzīvē nevajadzētu tā būt. Osta ir Latvijas ārējā robeža, kuru šķērsojot, nokļūstam visā pasaulē, un arī pretēji – caur ostu iekļūst cilvēki Eiropas Savienībā – labu vai ne tik labu nodomu vadīti."

Mācību norisi slepus vēroja robežsardzes, policijas un vairāku citu iekšlietu struktūru darbinieki.

Valsts policijas Dienvidkurzemes iecirkņa priekšnieka vietnieks Mārtiņš Brižs dalījās pieredzē: "Mums bija gadījums, kur kolēģis uzrādīja dokumentu ar izbeigušos derīguma termiņu. Attiecīgi mēs skatījāmies, kā šis darbinieks reaģēs, kādus lēmumus pieņems, ko viņš informēs. Attiecīgi tādā veidā būs iespējams arī turpmāk izveidot algoritmu, kā šim darbiniekam būtu pareizi jārīkojas, ja viņš konstatē, ka robežu mēģina šķērsot faktiski ar nederīgu dokumentu."

Šajā konkrētajā gadījumā darbinieks veiksmīgi ticis galā ar uzdevumu, un persona ostā nav ielaista.

Izvērtējot mācību norisi, secināts, ka, izņemot atsevišķus gadījumus, apsargi, pazūdot elektrībai, nav apjukuši un savus pienākumus veikuši godam.

Par konstatētajiem pārkāpumiem neviens netikšot sodīts, taču katru situāciju izrunāšot atsevišķi.

Līdzīgas mācības Liepājas ostas apsardzei notiekot regulāri, un jau tagad tiekot domāts par nākamo scenāriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti