Bijusī veselības ministre Meņģelsone atsauc pieteikumu dalībai «Jaunajā Vienotībā»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Bijusī veselības ministre Līga Meņģelsone, kura nav nevienas partijas biedre un kuru darbam Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība) otrajā valdībā deleģēja "Apvienotais saraksts", otrdien bija iesniegusi pieteikumu iestājai "Jaunajā Vienotībā", taču piektdien, 15. septembrī, to atsaukusi.

Meņģelsone Latvijas Televīzijai (LTV) skaidroja, ka iesniegumu par iestāšanos "Jaunajā Vienotība" viņa aizpildījusi otrdien, jo viņai bijusi saruna, ka "Jaunā Vienotība" viņu varētu virzīt veselības ministra amatā jaunajā Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") valdībā.

Tagad Meņģelsone savu iesniegumu atsaukusi, tāpat arī noraidījusi piedāvājumu darboties Veselības ministrijā.

Viņa norādīja, ka pēc sarunas un valdības deklarācijas sapratusi, ka nozarei nebūs nepieciešamā finansējuma, ziņo LTV.

Tikmēr potenciālais veselības ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība") Latvijas Televīzijai sacīja, ka ar Menģelsoni runājis trešdien – viņa stāstījusi, ka ir iestājusies "Jaunajā Vienotībā" un izteikusi vēlmi sadarboties. Abu Meri norādīja, ka no viņa puses neesot izteikti nosacījumi par stāšanos partijā, jo arī tagad darbam birojā uzrunāti bezpartejiski cilvēki.

Bija plānots, ka Meņģelsone pēc jaunās valdības apstiprināšanas strādās jaunā veselības ministra komandā,

LTV apstiprināja ministra amatam izvirzītais Abu Meri.

"Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars no Saeimas tribīnes pirms balsojuma par uzticības izteikšanu Siliņas valdībai pārmeta "Jaunajai Vienotībai", ka tā tagad uzrunā "Apvienotā saraksta" pārstāvjus, piedāvājot dažādus amatus. 

"Tas ir neglīti, tā nedariet!" aicināja Tavars.

Meņģelsone nav kandidējusi Saeimas vēlēšanās un pirms kļūšanas par ministri bija Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore, kā arī pērn vasarā, dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām, iestājās Ulda Pīlēna vadītajā biedrībā, kas arī ir daļa no apvienības "Apvienotais saraksts".

Kariņa valdība gan krita, kad pēc neveiksmīgām koalīcijas paplašināšanas sarunām Kariņš  no amata atkāpās.  Jaunās valdības izveidi uzticēja Evikai Siliņai ("Jaunā Vienotība"), kura mēģināja izveidot iespējami plašāku koalīciju, taču līdzšinējie partneri – Nacionālā apvienība – atteicās sadarboties ar "Progresīvajiem", bet "Apvienotais saraksts" pēc ļoti ilgām pārdomām arī nolēma palikt opozīcijā.

Ceturtdien, atskatoties uz paveikto veselības ministres amatā, Meņģelsone paziņojumā medijiem pauda "gandarījumu par salīdzinoši īsajā laikā paveikto un cerību, ka uzsāktās reformas nepaliks pusceļā".

Viņa pauda, ka savu pilnvaru laikā izdevies "piesaistīt būtisku papildu finanšu apjomu" veselības aprūpei un "paveikt būtiskus priekšdarbus, lai veselības aprūpe Latvijā būtu kvalitatīva un patiesi uz cilvēku vērsta".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti