Dienas ziņas

Brīvprātīgie mediķi no Bahmutas evakuē ievainotos

Dienas ziņas

Ķekavas "Gaismas iela" – īpaša vieta īpašiem cilvēkiem

Zemessardze Preiļos iedzīvotājus iepazīstina ar karavīru ikdienu

Preiļos aizvadīts Zemessardzes izaicinājums «Kājnieki 2023»

Militārie sakari, izdzīvošanas iemaņas, šaušana ar pneimatisko ieroci – tie ir tikai daži no uzdevumiem, ko nedēļas nogalē Preiļos pildīja Zemessardzes izaicinājuma "Kājnieki 2023" dalībnieki.

Sacensību mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar karavīru un zemessargu ikdienu, kā arī sekmēt orientēšanos pilsētvidē un veicināt komandu sadarbību ģimeņu, radu, draugu un kolēģu vidū.  

Zemessardzes izaicinājumā "Kājnieki 2023" piedalījās astoņas komandas.

Katras komandas uzdevums bija, orientējoties un ejot kājām, Preiļu pilsētā apmeklēt desmit kontrolpunktus. Katrā no tiem praktiski un teorētiski vingrinājumi – pietuvināti zemessargu dienesta darbībai.

Lai gan uzdevumu sarakstā ir arī granātas mešana, šaušana un dažādas izdzīvošanas iemaņas, iepriekšējas priekšzināšanas par Zemessardzi nav obligātas.

Zemessardze Preiļos
Zemessardze Preiļos

Šādas sacensības ļauj parādīt "tās militārās lietas no ikdienas skatpunkta, ka to var izdarīt jebkurš un tas nav kaut kas pārcilvēcisks, vai kaut kas tāds nedabisks, ko izdara tikai kaut kādi supervaroņi", atzina Zemessardzes 35. kājnieku bataljona komandieris, pulkvežleitnants Jānis Svilpe.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes 35. kājnieku bataljona virsseržants Artūrs Pakers stāstīja, ka uzdevumos ir arī "ievainotā izvilkšana no kaujas lauka zemā pozīcijā tā, lai pasargātu sevi no pretinieka lodēm".

Pavisam sacensību piedzīvojumā piedalījās vairāk nekā 30 dalībnieki ne tikai no Preiļiem, bet arī Krāslavas un Rīgas. Sportotāji gan atzīst, ka vēlētos vēl lielāku konkurenci.

"Būtu vēl interesantāk, būtu, ar ko sacensties, bet tā – nav mums konkurentu!" smejoties pauda izaicinājuma "Kājnieki 2023" dalībnieki no Preiļu novada Nauris, Ivans, Ēriks un Sanda.

Visi uzrunātie sacensību dalībnieki atzinīgi novērtēja iespēju iejusties karavīru un zemessargu lomā, tādējādi gūstot arī plašāku priekšstatu par to, kā pareizi rīkoties jebkurā krīzes situācijā.

"Mūsu laikā un mūsu ģeogrāfiskajā vietā tas ir ārkārtīgi svarīgi. Zemessardzes būtība, tas ir brīvprātīgs tautas formējums, kas sākotnēji, Latvijai kļūstot neatkarīgai, veidojās, lai sargātu šo valsti, un tas joprojām ir [jādara]," norādīja Jānis Svilpe.

Cīņas un sporta kluba "2K" komanda kļuva arī par sacensību uzvarētājiem, distanci mērojot trīs stundu laikā.

Izaicinājuma "Kājnieki" idejas autori ir Zemessardzes 3. Latgales brigādes 35. kājnieku bataljons, un pērn sacensības notika Līvānos, bet nākamgad tās iecerēts organizēt Krāslavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti