Dienas ziņas

VISC saņēmis vairāk nekā 50 zvanu par latviešu valodas eksāmenu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

"Meža ABC" pulcē tūkstošiem apmeklētāju Padurē

Mācībās Kuldīgas novadā izzina visu meža audzēšanas ciklu

Mācību stunda dienu gara, bet klase 25 hektāru plaša – tā varētu raksturot pasākumu "Meža ABC". Divas dienas tas notika Kuldīgas novada Padures pagastā. 60 dažādās meža pieturās gan skolēni, gan ģimenes izzināja visu meža audzēšanas ciklu. Pasākums notika jau desmito reizi, bet interese par to ar katru reizi tikai pieaug.

Padures pagasta Struņķukroga lielā pļava ir čalu un bērnu smieklu pārpildīta. Te ir teju 9000 skolēnu, kas uz šejieni mērojuši ceļu no dažādām Latvijas vietām. Kāpēc? Te viņus atvedis pasākums "Meža ABC". Tā ir iespēja uzzināt, kā mežs rodas, kā tam sagatavo augsni, kā par to rūpējas, ko tas spēj dot cilvēkam, kā mežā uzvesties, kas tajā aug un dzīvo. Tāpat arī, kā izdzīvot mežā, ja iznāk apmaldīties, un ko darīt, ja sastopas ar bīstamu situāciju veselībai un dzīvībai. Ne tikai uzzināt, bet pašam līdzdarboties, arī pagaršot, izjust un pieskarties. Piemēram, pieskarties zalktim, lai saprastu, ka čūskas nav pelnījušas cilvēku bailes un agresiju.

"Ceru, ka tas attaisnosies, nekad nebaidīsieties, necentīsieties darīt pāri, redziet, tas nav nekas briesmīgs. Arī Latvijā ir viena indīga [čūska], bet arī to sargā likums," klāstīja dabas vērotājs Ilmārs Tīrmanis.

Kāda cita grupa pa to laiku iepazīst augu pasauli.

"Svarīgi ir zināt tos augus, kas ir izmantojami, bet vēl svarīgāk ir zināt tos augus, kas ir indīgi, ko mēs neizmantojam," norādīja zāļu sieva, pirtniece Māra Tīmane.

Bet klasei no Ugāles par vairākiem čiekuriem improvizētā Meža biržā izdodas nosolīt vienu cirsmu.

"Te jau diezgan jautri, var daudz ko iemācīties un diezgan aizraujoši, un varēs pēc tam pastāstīt arī tiem, kuri nav bijuši vai būs aizmirsuši," teica pasākuma apmeklētājs Klāvs Dziesma no Ugāles.

"Fantastika vienkārši, tiešām tā, kā bija arī reklāmā, teica, ka bērniem laimīgākā diena mūžā, te ir tiešām, ko darīt, ir daudz, ko uzzināt," sprieda pasākuma apmeklētāja Solvita Šuktere no Liepājas.

"Meža ABC" ir lielākais izglītojošais pasākums Latvijā, kas stāsta par visu meža ciklu. 18 gadu laikā tas notika jau desmito reizi.

Pirmajā gadā to apmeklēja ap 700 interesentu, mežu iepazīstot 15 dažādās pieturās, bet šogad divu dienu laikā tie bija vairāk nekā 11 000 cilvēku un 60 pieturu.

Pieturu vadītāji ir konkrētās nozares speciālisti un entuziasti.

"Man liekas, ka "Meža ABC" pasākuma nagla vai tas veiksmes stāsts ir bērns. Jo mums pašiem ir bērni, mēs gribam, lai viņi daudz zina, lai viņi ir gudrāki par mums. Un tāpēc ikviens var stāstīt to stāstu tā, kā savam bērnam, un, ja tu stāsti no sirds, tad viņš uz sirdi aiziet," lēsa projekta "Meža ABC" vadītāja Sigita Vaivade.

Pasākumu atbalsta dažādi uzņēmumi un organizācijas, tāpēc apmeklētājiem tas ir bez maksas. Un aizejot no šī pasākuma būs nogurums, bet daudz jaunu zināšanu un aiz sevis atstāts iestādīts jauns koks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti