Zemessargiem par dalību ātrās reaģēšanas spēkos plāno līdzvērtīgas piemaksas kā karavīriem

Šonedēļ Ministru kabinets apstiprināja grozījumus Zemessardzes likumā, nosakot tiesības zemessargiem, kas veic tādus pašus specifiskus pienākumus ātrās reaģēšanas spēkos kā karavīri, saņemt vienlīdzīgas piemaksas. Par likuma grozījumiem vēl jālemj Saeimai.

Zemessargi jau šobrīd ir iekļauti ātrās reaģēšanas spēkos. Tomēr līdz šim nav noteikts tiesisks regulējums par piemaksām par dalību ātrās reaģēšanas spēkos un dienestu vienībā Latvijas teritorijā, kas nodota NATO vai citas starptautiskas organizācijas komandpakļautībā.

Zemessargiem dalība ātrās reaģēšanas spēkos, tāpat kā karavīriem, ir saistīta ar dienesta pienākumu izpildi paaugstinātas bīstamības apstākļos. Lai nodrošinātu vienlīdzīgu atlīdzinājumu zemessargiem, grozījumi likumā nosaka, ka zemessargs par dalību ātrās reaģēšanas spēkos Latvijas teritorijā papildus noteiktajai zemessarga apgādei un sociālajām garantijām saņems arī karavīram noteikto piemaksu.

Tāpat likuma grozījumi paredz, ka lēmumu par zemessargu pārvietošanu uz Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienībām ir tiesīgs pieņemt ne tikai Nacionālo bruņoto spēku komandieris, bet arī viņa pilnvarots komandieris, tādējādi nodrošinot operatīvu lēmumu pieņemšanas gaitu.

Izmaiņas neatstāšot ietekmi uz valsts budžetu, jo jau iepriekš attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos par karavīra mēnešalgu un speciālajām piemaksām tika iekļauti arī zemessargi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti