Latvijā mazinās saslimstība ar gripu; pieaudzis ar Covid-19 inficēto skaits slimnīcās

Latvijā iepriekšējā nedēļā, no 6. marta līdz 12. martam, gripas vidējā intensitāte samazinājusies. Savukārt, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, no 27. februāra līdz 5.martam, iepriekšējā nedēļā pieaudzis pacientu skaits stacionāros ar apstiprināto Covid-19 infekciju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Saslimstība ar gripu turpina samazināties

Aizvadītajā nedēļā reģistrēti 78,4 gripas saslimstības gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, bet nedēļu iepriekš – 83,9. 
Pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtos augšējo elpceļu infekciju gadījumos – 1461 pacients jeb vidēji 1973,8  uz 100 000 iedzīvotājiem, savukārt nedēļu iepriekš tie bija 2083,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Pneimoniju gadījumos ambulatorajās ārstniecības iestādēs vērsies 21 pacients jeb vidēji 28,4 uz 100 000 iedzīvotājiem, bet iepriekšējā nedēļā 45,4 uz 100 000 iedzīvotāju. Augstākā saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem 5 līdz 14 gadu vecuma grupā.

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā tika reģistrēti 58 klīniskie gripas gadījumi, visbiežāk saslimstība novērota Daugavpilī, Ventspilī. Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem līdz 4 gadiem.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm aizvadītajā nedēļā tika ziņots par 24 hospitalizētiem pacientiem ar gripu un 12 stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju, visbiežāk vecuma grupā 65+ gadi.

Pieaudzis ar Covid-19 inficēto skaits slimnīcās

Tāpat kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām tika ziņots par 60 stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju, savukārt nedēļu iepriekš – 45 ziņojumi.

Pagājušās nedēļas laikā Latvijā Covid-19 gadījumu skaits samazinājies par 15%, salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Laboratoriski tika apstiprināti 153 Covid-19 gadījumi. Par 1,2% pieaudzis pozitīvo testu īpatsvars.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu pacientu skaits stacionāros ar apstiprināto Covid-19 infekciju pieaudzis par 2,2%.

SPKC norādīja – lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā "manavakcina.lv". 

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

2021. gada nogalē bažas sāka radīt vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk tika piedzīvots būtisks saslimstības vilnis. Situācijai uzlabojoties, no 2022. gada aprīļa tika atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu. Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bija 2022. gada jūnija sākumā, bet pēc tam novēroti regulāru saslimstības pieaugumi un samazinājumi.

 

Aprēķini liecina, ka trīs gadu laikā Covid-19 prasījis vismaz 6632 cilvēku dzīvību. 

Tikmēr 2022. gada decembra sākumā Latvijā izsludināts gripas epidēmijas sākums. Ap Ziemassvētku laiku tika novērots gripas saslimstības pacēlums, prognozējot, ka saslimstības izplatība sasniegs vēl lielākus apmērus. 

Pieaugot augšējo elpceļu saslimšanām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests uz brīdi pārgāja uz darbu ārkārtas situācijas režīmā, bet pēc trim nedēļām no tā atteicās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti