15 Ukrainas bērni pēc mēnesi ilgas viesošanās Latvijā dodas mājup

Pēc pavadīta mēneša Latvijā piektdien atpakaļ uz Ukrainu devās 15 bērni, kuru ģimenes cietušas no karadarbības Ukrainas austrumos. Projektā „No ģimenes līdz ģimenei” latviešu ģimenes jau piekto reizi uzņēma bērnus no Ukrainas, kuriem šeit nodrošināja dzīvošanu un iepazīstināja ar Latvijas kultūru un pilsētām. Kopš projekta sākuma Latvijā kopumā mēnesi dzīvojuši 82 bērni un jaunieši.

Plkst. 13 autobusā uz Kijevu un tālāk Odesu Ukrainā kāpj 15 bērni, kas mēnesi dzīvojuši Latvijā. Starp viņiem ir arī pusaudzis Daņilo, kurš Rīgā bija ieradies kopā ar abām māsām Vitu, Diānu un mazāko brāli Iļju. Mājās vēl nemaz negribas, ja varētu, šeit paliktu ilgāk, saka Daņilo.

"Ļoti patika. Šeit redzēju daudz ko tādu, ko ne reizi dzīvē vēl nebiju redzējis. Ļoti skaisti, piemēram, es vēl ne reizi nebiju bijis pie Baltijas jūras. Tur ir daudz tādi retro rajoni, kādus arī nebiju redzējis," saka Daņilo.

Arī Vlada no Kramatorskas Doņeckas apgabalā pēc mājām ilgojoties vien nedaudz, viņa mēnesi dzīvojusi Cēsīs ģimenē, kurā jau aug divi bērni. "Cēsis ir ļoti līdzīgas mūsu pilsētai Ļvovai - tāda veclaicīga pilsēta. Mēs ar ģimeni kopā darījām ļoti daudz. Piemēram, aizgājām līdz pilsdrupām, braucām uz jūru. Observatorijā skatījāmies zvaigznes," norādīja Vlada.

Kristiāna, kuras ģimene uzņēma Vladu, stāsta, ka viņas vīrs jau iepriekš ir sniedzis palīdzību Ukrainai. "Man vīrs ļoti bieži brauc uz Ukrainu, viņš tagad tur filmē dokumentālo filmu un arī visādu palīdzību sniedz. Tad biju dzirdējusi par šo projektu un tad uzreiz automātiski nāca [doma] – jā, ņemam. Tā mēs arī paņēmām mūsu meitenīti Vladu uz mēnesi. Plus vēl tas, ka bērniem forši ir, viņi arī redz un mācās, ka mums ir jāpalīdz, vai ne?" stāsta divu bērnu mamma Kristiāna.

Bet Valentīna un viņas vīrs ir ukraiņi, Latvijā dzīvo jau kopš 1990. gadiem. "Gribējām kaut kā palīdzēt. Mēs dzīvojam Ulbrokā, blakus Rīgai, mums ir sava māja. Ukrainā mums pašiem arī ir radinieki, bet viņi dzīvo valsts rietumu daļā. Tagad par Ukrainu tikai lūgsimies, jo mēs nesaprotam, kas tur notiek," atzīst Valentīna.

Bērnu braucienus uz Latviju organizē biedrība „Alianse Latvija bez bāreņiem”. Tās valdes locekle Irina Čžou stāsta, kāds ir šo braucienu mērķis. "Es domāju, ka [mērķis ir] atgriezt viņiem uzticību šai pasaulei, sev, ka pasaule nav tikai karš. Atgriezt viņiem to ticību sev un ticību nākotnei," saka Čžou.

Viņa arī piebilst, ka ģimenes, kas vēlas palīdzēt, vēl var pieteikties bērnu uzņemšanai decembrī. "Nākamā grupa mums būs oktobrī, bet mēs aicinām ģimenes piedalīties, kas vēlas uzņemt bērnu, tad mēs sagatavojam tagad grupu decembrim. Kurš ir gatavs uzņemt bērnu decembrī, tad mūsu mājas lapā www.labb.lv ir anketa. To anketu var aizpildīt un piedalīties," norāda Čžou.

Bērni šoreiz dzīvojuši Cēsīs, Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā un Ozolniekos. Pirmā grupa ar 13 bērniem uzņemta 2014.gadā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt