149 bērniem no SOS ciematiem un audžuģimenēm sarūpētas vasaras nometnes

SOS ģimeņu bērnu vasaras nometņu organizēšanai labdarības kampaņā „Sagādā vasaras priekus audžubērniem!”  23 450 eiro saziedojuši „Rimi” un „Supernetto” veikalu pircēji. Par šo naudu vasaras nometnēs šogad varēs piedalīties 149 bērni, kuri aug SOS bērnu ciematu un Latvijas Audžuģimeņu atbalstītajās ģimenēs.

Kampaņas organizatori izsaka pateicību ikvienam,  kas ar savu ziedojumu atbalstījs audžubērnu dalību vasaras nometnēs, kurās bērni gan attīsta savas prasmes, gan uzlabo veselību.

“Esam gandarīti, ka šogad varam rast iespēju SOS ģimeņu skolas bērniem apmeklēt attīstošas un aizraujošas vasaras nometnes. SOS ciematu ģimenēs augošie bērni savas neilgās dzīves laikā bieži ir piedzīvojuši sāpīgus brīžus. Tādēļ esam ļoti priecīgi, ka ar sabiedrības atbalstu varam viņiem palīdzēt dziedēt pagātnes traumas, atgūt pašapziņu un piedzīvot jaukus notikumus kopā ar vienaudžiem,” saka Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Arī Latvijas Audžuģimeņu biedrības direktore Ilze Golvere uzsver nometņu lielo nozīmi: „Ja mēs pārstādām koku un ja sakne ir ievainota, tad ir jāpieliek daudz lielākas pūles, lai koks augtu. Ja šim kokam augsne nav laba, tad viņš nespēj nest augļus. Laba ģimene ir tā labā augsne, kur bērns harmoniski var attīstīties. Bet arī mēs varam būt atbalsts šīm ģimenēm. Šoreiz - nodrošinot vasaras nometnes  bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem.”

Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājā Jelgavā atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši gandrīz 140 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Bet Latvijas Audžuģimeņu biedrības mērķis ir atbalstīt un veicināt bērnu audzināšanu ģimeniskā vidē, nevis institucionālajā aprūpē jeb bērnunamos. Biedrība darbojas kopš 1994. gada un sniedz atbalstu vairāk nekā 200 aizbildņu un audžuģimenēm, kuru aprūpē atrodas 346 bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt