LTV aicina valsts iestādes un politiķus neiejaukties redakcionālajos lēmumos par EP vēlēšanu saturu

Valsts valodas centrs (VVC) 13. maijā publiskā paziņojumā norādījis, ka neatbalsta Latvijas Televīzijas ieceri noturēt  Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā. Publisku spiedienu atcelt priekšvēlēšanu debates mazākumtautību multimediju platformā Rus.LSM.lv savu priekšvēlēšanu kampaņu ietvaros izvērsuši vairāki politiķi. Latvijas Televīzija uzskata šīs aktivitātes par mērķtiecīgiem centieniem ietekmēt ne tikai redakcionālos lēmumus, bet arī mazināt sabiedrības uzticību sabiedriskajam medijam, publiskajā paziņojumā norādīja LTV.

"Nepieļaujami, ka mazākumtautībām veidotā satura dēļ priekšvēlēšanu periodā sabiedriskais medijs tiek padarīts par valsts nodevēju,

jo ir tieši pretēji – Latvijas Televīzija savā darbībā ievēro gan Satversmē, gan citos tiesību aktos noteiktās normas un pēc labākās gribas īsteno sabiedriskajam medijam uzticētos uzdevumus," teikts paziņojumā.

"Šobrīd, kad notiek Krievijas izraisītais pilna mēroga karš Ukrainā un Latvija saskaras ar hibrīdkara apdraudējumiem, ir īpaši būtiski dažādām sabiedrības grupām nodrošināt objektīvu, uzticamu un kvalitatīvu saturu par Eiropas Parlamenta vēlēšanām," skaidro LTV.

Latvijas Televīzija arī skaidro, ka tiesību normās noteiktā priekšvēlēšanu aģitācija atšķiras no priekšvēlēšanu raidījumiem. "Izvēlies nākotni!"

priekšvēlēšanu debates nav priekšvēlēšanu aģitācija, bet gan saturs par Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Latvijas Televīzija absolūti nepiekrīt, ka mazākumtautību multimediju platformas Rus.LSM.lv veidotās priekšvēlēšanu debates nozīmē nemotivētu svešvalodas lietošanu. LTV veido saturu atbilstoši SEPLP apstiprinātajam Sabiedriskajam pasūtījumam, kurā noteikts, ka divi būtiskākie mazākumtautību multimediju platformas Rus.LSM 2024. gada satura virzieni ir atspoguļot Latvijas mazākumtautībām valstiski un starptautiski nozīmīgus notikumus, kā arī atspoguļot Eiropas Parlamenta vēlēšanas, vēstot par to ietekmi uz Latviju.

Sabiedrisko mediju portālā LSM vēlēšanu tematiskās sadaļas, t.sk. interaktīvie rīki "Kandidātu šķirotava" un Eiropas "Partiju šķirotava" būs pieejami ne tikai latviešu, bet arī krievu un angļu valodā.

"VVC apgalvojums, ka priekšvēlēšanu debates krievu valodā "cenšas piešķirt krievu valodas lietojumam un tās statusam Latvijā īpašu vietu un nozīmību", ir absurds. Latvijas Televīzijas mērķis, atspoguļojot valstiski nozīmīga notikuma – Eiropas Parlamenta vēlēšanu – saturu dažādās valodās, ir veicināt satura sasniedzamību un pilsonisko aktivitāti, palīdzot Latvijas iedzīvotājiem vēlēšanās izdarīt pārdomātu izvēli," teikts LTV paziņojumā.

Informācija par plašo LTV un LSM Eiropas Parlamenta vēlēšanu programmu pieejama šeit.

Latvijas Televīzija ir vērsusies Tieslietu ministrijā, aicinot skaidrot VVC paziņojumu, jo uzskata to par mēģinājumu ietekmēt sabiedriskā medija redakcionālos lēmumus.

SEPLP: Priekšvēlēšanu debates televīzijā nav aģitācija

Priekšvēlēšanu debates televīzijā nedrīkst sasaistīt ar priekšvēlēšanu aģitāciju, kas tagad ir aizliegta krievu valodā. Debašu rīkošana krievu valodā, nodrošinot viedokļu daudzveidību un tulkojumu tiem deputātu kandidātiem, kam tas nepieciešams, nav pārkāpums, norādīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP).

SEPLP norāda, ka iepriekš vienmēr šādas diskusijas krievu valodā tikušas organizētas.

"Aģitācija ir pilnīgi kaut kas cits. Aģitācija ir par maksu, kad kāds kandidāts vai partija aicina balsot par sevi. Tas var būt dažādos formātos. To arī citas institūcijas, tai skaitā NEPLP, ir pateikušas, ka mediju diskusijas un priekšvēlēšanu debates ir cits žanrs. Tā nav aģitācija. Tā kā nekādu pārkāpumu nav. Noteikti, ka situācija ir mainījusies. Ne velti mēs esam runājuši un turpināsim runāt par jaunu pieeju mazākumtautību uzrunāšanā. Tas arī būs mūsu galvenais uzdevums, izstrādāt, kā tas turpmāk notiks," pauda SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti