Rīgā sliedes zemās grīdas tramvajiem Iļģuciema virzienam par 8,8 miljoniem eiro pielāgos «A.C.B.». 

Pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" parakstīja līgumu ar AS "A.C.B" par būvdarbu veikšanu 5. tramvaja maršruta posmam no Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojuma līdz galapunktam "Iļģuciems". Būvdarbus plānots uzsākt martā un noslēgt 2023. gada decembrī. Paredzētas arī satiksmes organizācijas izmaiņas, un būvdarbu posmā pasažieru pārvadājumi tiks nodrošināti ar autobusu, aizvietojot tramvaju, informēja "Rīgas satiksme".

5. tramvaja līnijā, kas tika atklāta piecdesmito gadu sākumā, ievērojami infrastruktūras atjaunošanas darbi nav veikti. Nu iecerēts vismaz daļēji atjaunot šo līniju.

Kamēr notiek būvniecības darbi, tramvaju kustība posmā no Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojuma līdz galapunktam "Iļģuciems" tiks slēgta. Šajā līnijā pasažieru pārvadājumi tiks nodrošināti ar autobusu.

Būvdarbus plānots uzsākt, tiklīdz laikapstākļi to atļaus, un darbu laikā paredzēta esošās tramvaja infrastruktūras un ar to saistīto objektu pārbūve, tostarp sliežu konstrukcijas atjaunošana un jaunu sliežu izbūve. Vienlaikus plānota arī vides pieejamības prasībām atbilstošu, paaugstinātu tramvaja pieturu platformu izbūve gan ielas braucamajā, gan ietves daļā un pieturu aprīkojuma ierīkošana. Tāpat tiks veikta tramvaja kontakttīkla balstu un uzkarsistēmas izbūve, elektrokabeļu pārbūve un jaunu posmu izbūve, sliežu ceļu drenāžas tīklu izbūve, apgaismojuma gaisvadu tīklu ar gaismekļiem pārbūve, kā arī ielu un ietvju apmaļu pārbūve un seguma atjaunošana.

Konkursā par būvdarbu veikšanu 5. tramvaja maršruta posmā no Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojuma līdz galapunktam "Iļģuciems", pielāgojot to zemās grīdas tramvaja parametriem, tika saņemti trīs pretendentu piedāvājumi. No tiem zemāko līgumcenu piedāvājis ceļu un tiltu būvniecības uzņēmums "A.C.B.". Kopējā noslēgtā līguma summa  ir 8 877 714 eiro.

"Salīdzinoši īsā laika posmā mums ir jāpaveic ievērojams darbu apjoms. Turklāt būvdarbi jāplāno tā, lai tik blīvi apdzīvotā vietā ar samērā augstu satiksmes intensitāti iedzīvotājiem radītu pēc iespējas mazāk neērtību. Vienlaikus, neskatoties uz termiņiem, esam apņēmušies arī atbalstīt maratonu un skriešanas čempionātu, nodrošinot iespēju tos realizēt, kā sākotnēji iecerēts. Tāpēc ar pasūtītāja un būvuzraudzības atbalstu darbus plānojam pakārtot arī šo pasākumu vajadzībām," paziņojumā medijiem norādīja "A.C.B." Projektu direktors Andris Miezis.

Būvuzraudzību veiks SIA "RoadLat", kurš iepirkuma ietvaros iesniedza saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu par kopējo summu 28 840 eiro. Kopumā būvuzraudzībai tika saņemti sešu pretendentu piedāvājumi. Savukārt autoruzraudzību būvobjektam veiks SIA "Transportbūvju konsultācijas". Līguma kopēja summa ir 38 880 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti