Panorāma

Sagaida pasaules čempionus ratiņkērlingā

Panorāma

Eksperti: Krievijai jāsamaksā par karu Ukrainā

Autovadītāji vēl pielāgojas satiksmes izmaiņām Rīgas centrā

Autovadītāji vēl pielāgojas būvdarbu dēļ ieviestajām satiksmes izmaiņām Rīgas centrā

Satiksmes raitumu Rīgas centrā šobrīd ietekmē vairāki būvdarbi, jaunākās izmaiņas – satiksmei slēgts Gogoļa ielas posms pie Centrālās stacijas. Neskatoties uz ierobežojumiem, autovadītāji konkrētajā posmā vēl joprojām aktīvi turpina pārvietoties. 

Jaunās satiksmes izmaiņas spēkā stājušās pagājušajā sestdienā. Taču daudzi autovadītāji tās nav pamanījuši vēl šobrīd.

Atbildīgie norādījuši, ka viens no faktoriem, kas šajā ziņā jāņem vērā, ir autobraucēju aklimatizācijas periods. Proti, transportlīdzekļu īpašniekiem nepieciešams laiks, lai pārplānotu savus ikdienas maršrutus. 

Vai iespējamas arī kādas papildu darbības, skaidroja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis: "Ņemot vērā to, ka šo autovadītāju skaits, kuri tur iebrauc, ir diezgan liels, viens no risinājumiem droši vien būtu padarīt šīs zīmes par satiksmes organizācijas izmaiņām redzamākas. Līdz ar to mēs arī esam sazinājušies ar satiksmes departamentu ar aicinājumu izdomāt tur kādu efektīvāku risinājumu."

Rīgas domes Satiksmes departamentā norādīja – to, kādas ceļa zīmes var izvietot, nosaka regulējums. Šajā ziņā izdarīts maksimums.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods norādīja: "Pirms šīm remontdarbu vietām jau savlaicīgi izvietoti informatīvie plakāti, kas aicina vadītājus izvēlēties citus maršrutus. Ir arī alternatīvie maršruti izvietoti ar šīm speciālajām zīmēm, norādot, kurā virzienā vadītājam būtu jādodas."

Satiksmi Rīgas centrā šobrīd apgrūtina ne tikai jaunās pārmaiņas, kas saistītas ar dzelzceļa projekta "Rail Baltica" būvniecību. Paralēli tam Centrālās stacijas rajonā notiek vēl divi citi nesaistīti būvdarbi – Ģenerāļa Radziņa krastmalas un pieguļošo teritoriju rekonstrukcija, kā arī "Rīgas satiksmes" tramvaja sliežu modernizācija.

Vaivods atzīmēja: "Šie visi būvdarbi ir saistīti ar esošo Eiropas Kohēzijas fonda plānošanas periodu, kas šogad tuvojas noslēgumam un īsti atlikt uz ilgāku laiku nav iespējams. Jo faktiski tādā gadījumā netiek apgūts Kohēzijas fonda finansējums."

Ņemot vērā pārvietošanās apgrūtinājumus, Satiksmes departaments aicina cilvēkus pēc iespējas vairāk ikdienā izmantot sabiedrisko transportu vai citus pārvietošanās veidus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti