Labrīt

Tuvojas Lielie lasīšanas svētki

Labrīt

Pārtikas cenas tuvākajā laikā neatgriezīsies līmenī kā pirms kara Ukrainā

Apvienotais saraksts apturējis izglītības reformu, jo trūkst pienācīgi izrunātu kritēriju

«Apvienotais saraksts» iebilst pret Daugavpils Universitātes pievienošanu Latvijas Universitātei

Lai arī pašreizējie plāni paredz Daugavpils Universitāti pievienot Latvijas Universitātei (LU), koalīcijas partija "Apvienotais saraksts" iestājas pret šīm iecerēm. To intervijā Latvijas Radio atzina Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas priekšēdētājs Česlavs Batņa ("Apvienotais saraksts").

Pēc deputāta teiktā, Daugavpils Universitāte šobrīd atbilst zinātniskās universitātes statusam, tāpat tajā ir pietiekams studējošo skaits. Vienīgi zinātnisko publikāciju skaits gadā ir aptuveni 200, bet piecu gadu laikā jāsasniedz 1000 publikāciju gadā. Daugavpils Universitāte akceptējusi, ka šo kritēriju izpildīs pēc diviem gadiem.

Jautāts, vai Daugavpils Universitāti tad nepievienos Latvijas Universitātei, Batņa sacīja: "Šobrīd par to ir diskusija koalīcijā, arī sadarbības padomē. Mēs tomēr akcentējām, ka Daugavpils Universitāte ir jāskatās no tāda nacionālās drošības aspekta, jo mums Latgalē ir divas pilsētas – Rēzekne un Daugavpils, (..) kas nav īpaši lojālas latviskumam.

Daugavpils Universitātes stāsts pēc būtības no "Apvienotā saraksta" puses ir slēgts. Mēs esam tomēr nodefinējuši, ka Daugavpils Universitātei ir jābūt," sacīja Batņa.

KONTEKSTS

Piedāvājums par Daugavpils Universitātes pievienošanu Latvijas Universitātei 6. februārī pārspriests valdības sadarbības sanāksmē. Lai gan "Apvienotā saraksta" un Nacionālās apvienības pārstāvji pauda pārliecību, ka reorganizāciju nevajadzētu sasteigt, Latvijas Televīzijai zināms, ka Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) izstrādāts piedāvājums to paveikt trīs četru mēnešu laikā.

Gan Daugavpils Universitātes, gan Latvijas Universitātes vadība paudusi satraukumu par ministrijas iniciatīvu tās steidzami apvienot, saucot to par politisku un sasteigtu lēmumu. Tomēr februāra vidū IZM paziņoja, ka ar pusēm ir panākta vienošanās par Daugavpils Universitātes iekļaušanu Latvijas Universitātes sastāvā. Tiesa, Daugavpils universitātes rektore Irēna Kokina atzina, ka ir izsīkuši spēki pārliecināt IZM par nepieciešamību saglabāt Daugavpils Universitātes autonomiju.

Paredzēts, ka Daugavpils Universitāti Latvijas Universitātes sastāvā iekļaus līdz 2026. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti