13. Saeimas pirmajā sēdē sadalītas vietas Prezidijā – bez amatiem paliek «KPV LV» un ZZS

Par 13. Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (Nacinonālā apvienība) biedrēm otrdien, 6. novembrī, ievēlētas Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķe Dagmāra Beitnere-Le Galla un "Jaunās Vienotības" pārstāve Inese Lībiņa-Egnere. Savukārt par Saeimas sekretāru tika ievēlēts Andrejs Klementjevs ("Saskaņa"), bet par viņa biedri - apvienības "Attīstībai/Par!" deputāte Marija Golubeva. Līdz ar to bez amatiem prezidijā palika "KPV LV", kā arī Zaļo un zemnieku savienība.

ĪSUMĀ:

  • Par 13. Saeimas priekšsēdētāju otrdien, 6. novembrī, tika ievēlēta Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība (NA));
  • Par priekšsēdētājas biedrēm - Beitnere-Le Galla un Lībiņa-Egnere;
  • Saeimas sekretāra amatu ieņems Klementjevs, bet viņa biedre būs Marija Golubova;
  • Otrdien 13. Saeima sanāca uz pirmo sēdi;
  • Jaunievēlētie deputāti nodeva zvērestu (svinīgo solījumu) un apstiprināja 13. Saeimas pilnvaras;

Par Beitneri-Le Gallu balsoja 65 deputāti, par Lībiņu-Egneri - arī 65 deputāti.

Uz Saeimas priekšsēdētājas biedra amatu kandidēja arī Gunārs Daudze (Zaļo un zemnieku savienība (ZZS)) un Artuss Kaimiņš ("KPV LV"). Par Daudzi balsoja 34 parlamentārieši, bet par Kaimiņu - 31 deputāts.

Pēc tam Saeimas sekretāra amatā tika ievēlēts "Saskaņas" izvirzītais Klementjevs. Par viņu balsoja 55, bet pret bija 32 deputāti. Savukārt par viņa biedri ar 64 balsīm tika ievēlēta apvienības "Attīstībai/Par!" deputāte Marija Golubeva.

Līdz ar to 13. Saeimas Prezidijā nebūs pārstāvēta politiskā partija "KPV LV" un ZZS.

Artuss Kaimiņš
00:00 / 01:13
Lejuplādēt

Komentējot Saeimas balsojumu par Prezidija diviem jauniem locekļiem, Artuss Kaimiņš pauda, ka šādā veidā „KPV LV” tika sodīta: “„Mēs tikām pārdoti par to, ka mēs turēsim savu vārdu un atbalstīsim Dagmāru Beitneri-Le Gallu uz Saeimas priekšsēdētājas amatu. Nacionālā apvienība saprotot, ka viņiem pietrūkst balsu Mūrnieces kundzei, ir vienojusies ar “Jauno Vienotību”, “Attīstībai/Par” un ZZS par šo atbalstu Mūrniecei uz šo vietu prezidijā. Savukārt “KPV LV” ir sodīti. Tā mums parādīja mūsu vietu. Mēs esam partija, kas labajās flangā ir uzvarējusi vēlēšanās. Vēlētājs ir izdarījis savu uzvēli. Pirmo reizi redzu, ka labā flanga partija, kas ir uzvarējusi vēlēšanās, netiks pārstāvēta prezidijā. Tulkojums ir tāds: jauns prezidijs nav. Ir vecais prezidijs ar vienu jaunu locekli Beitneri Le Gallu un Mariju Golubevu. Tā ziņa ir tāda: „Attīstībai/Par!”, „Jaunā Vienotība”, Nacionālā apvienība un ZZS tagad strādā kopā.”

Andrejs Judins
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Savukārt „Jaunās Vienotības” deputāts Andrejs Judins uzskata, ka Saeimas vairākums atbalstīja viņa apvienības pārstāvi Inesi Lībiņu-Egneri Saeimas priekšsēdētāja biedra amatam, jo viņai ir lielāka pieredze. Bet pret otru kandidātu, proti, partijas „KPV LV” pārstāvi Artusu Kaimiņu nostrādāja iespaids par viņa darbu iepriekšējā sasaukumā.

Par 13. Saeimas priekšsēdētāju otrdien, 6. novembrī, tika ievēlēta NA pārstāve Mūrniece. Mūrnieces kandidatūru balojumā atbalstīja 13 deputāti no partijas “Attīstībai/Par!”, 12 no Nacionālās apvienības (NA), 10 no Zaļo un zemnieku savienības un 7 no “Jaunās Vienotības”. Balsojumā nepiedalījās 22 parlamentārieši no “Saskaņas”, bet Jāņa Dūklava (ZZS) vēlēšanu zīme bija nederīga.

Tāpat parlamentārieši otrdien apstiprināja 13. Saeimas visu 100 deputātu pilnvaras. Parlamenta pirmā sēde noslēdzās ar paziņojumu par esošā Ministru kabineta pilnvaru nolikšanu. Esošie ministri gan turpinās darbu kā tehniskā valdība.

Parlaments apstiprināja 13.Saeimas deputāta pilnvaras 23 deputātiem, kuri ievēlēti no partijas “Saskaņa”. Deputāta mandātu ieguva – Jānis Ādamsons, Valērijs Agešins, Boriss Cilevičs, Sergejs Dolgopolovs, Vjačeslavs Dombrovskis, Inga Goldberga, Nikolajs Kabanovs, Andrejs Klementjevs, Ivans Klementjevs, Jānis Krišāns, Edgars Kucins, Regīna Ločmele-Luņova, Vladimirs Nikonovs, Vitālijs Orlovs, Evija Papule, Igors Pimenovs, Ivans Ribakovs, Artūrs Rubiks, Jūlija Stepaņenko, Ļubova Švecova, Jānis Tutins, Jānis Urbanovičs un Ivars Zariņš.

13.Saeima apstiprināja pilnvaras 16 partijas “KPV LV” deputātiem – Ivetai Benhenai-Bēkenai, Aldim Blumbergam, Aldim Gobzemam, Kasparam Ģirģenam, Artusam Kaimiņam, Ievai Krapānei, Janīnai Kursītei, Lindai Liepiņai, Ralfam Nemiro, Ramonai Petravičai, Ērikam Pucenam, Ivaram Pugam, Karinai Sprūdei, Didzim Šmitam, Jānim Vitenbergam un Atim Zakatistovam.

13.Saeimas deputāta pilnvaras apstiprinātas 16 deputātiem, kuri ievēlēti no JKP, – Dagmārai Beitnerei-Le Gallai, Jānim Bordānam, Uldim Budriķim, Gatim Eglītim, Krišjānim Feldmanam, Jurim Jurašam, Tālim Linkaitim, Anitai Muižniecei, Lindai Ozolai, Jurim Rancānam, Sandim Riekstiņam, Jutai Strīķei, Ilgai Šuplinskai, Evitai Zālītei-Grosai, Reinim Znotiņam un Normundam Žunnam.

Apstiprinātas 13.Saeimas deputāta pilnvaras 13 deputātiem, kuri parlamentā ievēlēti no NA – Jānim Dombravam, Raivim Dzintaram, Ilzei Indriksonei, Ritvaram Jansonam, Aleksandram Kiršteinam, Rihardam Kolam, Janīnai Kursītei-Pakulei, Dacei Melbārdei, Inārai Mūrniecei, Romānam Naudiņam, Ingunai Rībenai, Edvīnam Šnorem un Edmundam Teirumniekam.

13.Saeimas deputāta mandāts apstiprināts 13 deputātiem no partiju apvienības “Attīstībai/Par!”– Mārtiņam Bondaram, Ilmāram Dūrītim, Marijai Golubevai, Inesei Ikstenai, Artim Pabrikam, Danielam Pavļutam, Artūram Tomam Plešam, Jurim Pūcem, Dacei Rukšānei-Ščipčinskai, Andrim Skridem, Mārtiņam Staķim, Vitai Andai Tēraudai un Inesei Voikai.

Tāpat deputāta pilnvaras ieguva 11 ZZS deputāti – Uldis Augulis, Raimonds Bergmanis, Anda Čakša, Gundars Daudze, Jānis Dūklavs, Janīna Jalinska, Armands Krauze, Māris Kučinskis, Dana Reizniece-Ozola, Viktors Valainis un Jānis Vucāns.

13.Saeimas deputāta pilnvaras apstiprinātas astoņiem deputātiem, kuri ievēlēti no partiju apvienības “Jaunā Vienotība”. Mandātus ieguva – Aldis Adamovičs, Arvils Ašeradens, Andrejs Judins, Ojārs Ēriks Kalniņš, Ainars Latkovskis, Inese Lībiņa-Egnere, Jānis Reirs un Edgars Rinkēvičs.

Kopumā 13. Saeimā darbosies septiņas frakcijas - "Saskaņas", Jaunās konservatīvās partijas, apvienību "KPV LV" un "Attīstībai/Par!", Nacionālās apvienības, Zaļo un zemnieku savienības, kā arī "Jaunās Vienotības" frakcija.

Vēl pirmdien - jaunievēlētās Saeimas pirmās sēdes priekšvakarā - deputāti nebija vienojušies par Saeimas Prezidija sastāvu. Arī par valdības veidošanu nav panākta vienošanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti