Aile atbildēs par programmu un pakalpojumu attīstības jautājumiem, Tanne – par finanšu pārvaldību, Ogle būs atbildīgā par personāla pārvaldību, savukārt Vekteris – par tehnoloģiju pārvaldību.
ĪSUMĀ:
- LSM valde ievēlēta uz 5 gadiem, darbu sāks 2025. gada janvārī.
- Sagaidāms straujas attīstības gads.
- Sākts uzņēmumu reorganizācijas process.
- Viena gada laikā pēc reorganizācijas darba koplīgumu noteikumi nav grozāmi par sliktu darbiniekiem.
- Nolemts dibināt jaunu uzņēmumu "Latvijas Sabiedriskais medijs", apstiprināti tā statūti.
Valde sāks darbu janvārī
LSM valde ievēlēta uz pieciem gadiem un darbu sāks 2025. gada janvāra sākumā, kad tiks reģistrēta jaunā VSIA "Latvijas Sabiedriskais medijs".
Valdes uzdevums būs apvienot sabiedriskos medijus Latvijas Televīziju (LTV) un Latvijas Radio (LR), kā arī portālu LSM, kas pašlaik ir televīzijas paspārnē. Viens no pirmajiem uzdevumiem ir tehniski sapludināt divus mediju uzņēmumus, izveidojot administratīvo struktūru, kā arī jāizvēlas galvenais redaktors.
Zūzena ir bijusī "All Media Latvia" izpilddirektore un valdes locekle, konsultāciju uzņēmuma "Komercizglītības centrs" vadītāja un SIA "Getliņi EKO" padomes priekšsēdētāja vietniece.
Aile ir pašreizējā VSIA "Latvijas Radio" valdes locekle programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos.
Tanne šobrīd ir konsultāciju un digitālo pakalpojumu uzņēmuma SIA "Civitta Latvija" finanšu direktore.
Ogle ir veselības aprūpes produktu un pakalpojumu kompānijas "AB City" personāla vadības stratēģiskā vadītāja.
Vekteris ir ilggadējs Vidzemes TV vadītājs un ReTV reģionālo televīziju sadarbības tīkla izveidotājs, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors.
Sagaidāms straujas attīstības gads
Par vienota Latvijas Sabiedriskā medija izveidi
Lai izveidotu spēcīgāku un labāk nodrošinātu sabiedriskā medija uzņēmumu kvalitatīva un mūsdienīga satura attīstībai ar plašāku auditorijas sasniedzamību, SEPLP ir uzsākusi LR un LTV apvienošanu. Vienotais Latvijas Sabiedriskais medijs darbu sāks 2025. gada janvārī. Līdz 2024. gada beigām notiek sagatavošanās pārmaiņām, lai uzņēmumu apvienošana noritētu atbilstoši labajai praksei. Tās ietvaros notiek darba grupas SEPLP vadībā ar LR un LTV darbiniekiem pārvaldības, sabiedriskā pasūtījuma un finanšu vadības jautājumos; tiek izstrādāts apvienotā medija pārejas perioda stratēģiskais ietvars 2025. gadam; rīkots atklāts konkurss jaunas valdes izveidei. 2024. gada nogalē tiks noslēgts reorganizācijas līgums, kā arī izstrādāts rīcības plāns vienotā medija valdei pirmajam darbības gadam. Apvienotā uzņēmuma nosaukums būs "Latvijas Sabiedriskais medijs", bet turpinās pastāvēt pazīstamie Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas programmu un pakalpojumu zīmoli.
Sabiedrisko Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs (SEPLP) Jānis Siksnis norāda, ka uzņēmuma attīstībā nav iecerēta revolūcija, bet pakāpeniska attīstība, lai neizjauktu to, kas labi strādā, vienlaikus strādājot pie digitālās attīstības.
"Nākamais gads ir arī paredzēts kā ļoti straujas attīstības gads gan satura izaugsmē, gan arī tehnoloģiskajā nodrošinājumā.
Mums ir īpašā rezervētā finansējuma pozīcija, kur ir jāiegādājas ļoti daudz dažādas un pietiekami sarežģītas tehnikas tehnoloģiskās vienības. Ir arī ir jādomā par infrastruktūras jautājumiem. Būs ļoti daudz darba, visu šo darot," stāsta Siksnis.
Tāpat paredzēta nauda satura attīstībai – gan analītiskajiem, gan kultūras un izklaidējošiem formātiem. "Viena tāda principiālā lieta ir jaunā studija Daugavpilī, kas arī nākamajā gadā ir jāuzceļ. Darboties tā droši vien sāks 2026. gadā," sacīja padomes vadītājs.
Sāk reorganizācijas procesu
Tāpat SEPLP šodien pieņēmusi gala lēmumu par iepriekš minēto uzņēmumu reorganizāciju un jaunas VSIA "Latvijas Sabiedriskais medijs" (LSM) dibināšanu. Apstiprināti arī LSM statūti.
Pildot dalībnieku sapulces funkcijas un secīgi veicot reorganizācijas procesa juridiskās darbības, SEPLP jau 23. oktobrī saskaņoja un uzdeva valdēm parakstīt reorganizācijas līguma projektu un iesniegt to Uzņēmumu reģistrā (UR) reorganizācijas juridiskā procesa sākšanai.
28. oktobrī UR pieņēma lēmumus par reorganizācijas līguma projekta pievienošanu LR un LTV lietām un reorganizācijas pirmā posma reģistrēšanu. Pēc šiem lēmumiem līguma projekts tika publiskots UR mājaslapā.
Saskaņā ar normatīvajiem aktiem lēmumu par reorganizāciju var pieņemt un līgumu var parakstīt ne ātrāk kā divas nedēļas pēc projekta publiskošanas. Savukārt pieteikumu par reorganizācijas reģistrēšanu var iesniegt ne ātrāk kā mēnesi pēc lēmuma par reorganizāciju pieņemšanas un līguma parakstīšanas.
Sekojoši 13. novembrī SEPLP apstiprināja reorganizācijas līguma projekta grozījumus, norādot jaunievēlētās LSM valdes locekļu personas datus, un saskaņoja reorganizācijas līguma projektu jaunā redakcijā.
SEPLP nolēma veikt LR un LTV reorganizāciju, apstiprināja reorganizācijas līgumu un uzdeva LR un LTV valdēm parakstīt reorganizācijas līgumu un veikt visas reorganizācijas līgumā norādītās darbības.
Reorganizācijas līgums paredz, ka LR un LTV kā pievienojamās sabiedrības vienojas veikt reorganizāciju – apvienošanu saplūšanas ceļā.
Reorganizācijas rezultātā tiks dibināta jauna iegūstošā sabiedrība – Latvijas Sabiedriskais medijs. Reorganizācijas procesā pievienojamās sabiedrības nodod visu savu mantu, tiesības un saistības iegūstošajai sabiedrībai un iegūstošā sabiedrība pārņem pievienojamo sabiedrību mantu, tiesības un saistības atbilstoši reorganizācijas līguma noteikumiem.
Pievienojamās sabiedrības pēc reorganizācijas beidz pastāvēt bez likvidācijas procesa.
Reorganizācija tiks uzskatīta par pabeigtu un stājušos spēkā ar brīdi, kad UR Komercreģistrā tiks izdarīti attiecīgi ieraksti par pievienojamām sabiedrībām un iegūstošo sabiedrību.
Līgumā LR un LTV vienojas, ka pievienojamo sabiedrību darījumi iegūstošās sabiedrības grāmatvedībā tiks uzskatīti par iegūstošās sabiedrības darījumiem ar 2025. gada 1. janvāri.
LR un LTV normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un pēc vienotas formas, kas saskaņota ar SEPLP, informēs darbiniekus par paredzēto reorganizāciju.
SEPLP norāda – reorganizācija pati par sevi nebūs par pamatu darba līguma uzteikumam un tiesības un pienākumi, kas izriet no reorganizācijas brīdī spēkā esošajām darba tiesiskajām attiecībām, pāriet iegūstošajai sabiedrībai.
Iegūstošā sabiedrība turpinās ievērot iepriekš noslēgto un reorganizācijas spēkā stāšanās brīdī spēkā esošo darba koplīgumu noteikumus līdz šo darba koplīgumu izbeigšanās brīdim vai jauna darba koplīguma spēkā stāšanās brīdim, vai arī cita darba koplīguma noteikumu attiecināšanas brīdim.
Viena gada laikā pēc reorganizācijas darba koplīgumu noteikumi nav grozāmi par sliktu darbiniekiem.
Pieteikumu par reorganizācijas reģistrēšanu var iesniegt ne ātrāk kā mēnesi pēc lēmuma par reorganizāciju pieņemšanas un līguma parakstīšanas, un to paredzēts darīt decembra nogalē.
Dibina uzņēmumu "Latvijas Sabiedriskais medijs"
Vienlaikus SEPLP pieņēmusi lēmumu dibināt jaunu uzņēmumu "Latvijas Sabiedriskais medijs" un apstiprinājusi tā statūtus. Statūti izstrādāti kā publiskas personas kapitālsabiedrības tipveida statūti, vienlaikus nosakot, ka no pieciem valdes locekļiem sastāvošas valdes lēmumu pieņemšanai nepieciešamas ne mazāk par trim no klātesošo valdes locekļu balsīm.
Statūtos arī īpaši noteikts, ka
valdei nepieciešama iepriekšēja dalībnieku sapulces piekrišana, lemjot par jebkādām zīmolu izmaiņām, par izmaiņām organizatoriskajā struktūrā,
par jaunu programmu apraides atļauju pieprasīšanu un pakalpojumu pēc pieprasījuma reģistrēšanu, jebkuru spēkā esošo apraides atļauju un pakalpojumu pēc pieprasījuma izbeigšanu, nosacījumu, programmu nosaukumu maiņu.
Tas paredzēts, lai nodrošinātu, ka tiek respektētas apvienošanas koncepcijas darba procesā panāktās vienošanās par vēsturisko zīmolu saglabāšanu un koncepcijā pamatotām strukturālajām izmaiņām uzņēmumā.
KONTEKSTS:
Konkursā uz topošā LSM valdes locekļu amatiem bija pieteikušies 78 kandidāti, un tas notika trīs kārtās.
SEPLP vienotā sabiedriskā medija valdi izraudzījās 30. oktobrī.
Izvirzītie kandidāti pirms apstiprināšanas amatā tikās ar sabiedrisko mediju darbiniekiem un arodbiedrībām.
Tiekoties ar Latvijas Televīzijas darbiniekiem, jautājumu krustugunīs nonāca valdes locekļa tehnoloģiju jautājumos sākotnēji virzītais Ivars Šulcs. Pēc šīs tikšanās viņš lēma savu kandidatūru atsaukt. Viņa vietā SEPLP apstiprināšanai virzīja Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektoru Ingemāru Vekteri.