Pateicoties pašgājējhaubiču simulatoram, Nacionālo bruņoto spēku karavīri varēs trenēt kaujas šaušanu ar dažādiem munīcijas veidiem atbilstoši kaujas lauka prasībām, būtiski pilnveidojot apkalpju sagatavotību.
Nepieciešamības gadījumā simulatori īsā laikā var tikt pārveidoti atpakaļ par kaujas spējīgām haubicēm.
Līdz ar simulatoru ieviešanu arī tiks samazināts munīcijas daudzums, kas nepieciešams "M109" pašgājējhaubices karavīru pamatapmācībai, komandieru kursam un vienības kaujas spēju uzturēšanai.
"Viedā aizsardzība ir viena no Nacionālo bruņoto spēku attīstības prioritātēm nākamajiem 12 gadiem, jo spēju attīstība ir cieši saistīta ar jauno tehnoloģiju ieviešanu. Pašgājējhaubices simulatoru ieviešanas process ir ļāvis iegūt jaunas zināšanas, kā arī apmainīties pieredzē ar projekta sadarbības valstīm. Ieguvēji būs arī karavīri, kas pilnveidos pašgājējhaubices vadības prasmes mūsdienīgam mācību procesam atbilstošā un realitātei pietuvinātā vidē," uzsvēra aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie").
Jāatgādina, ka 2017. gadā Latvija un Austrija parakstīja līgumu par "M109A5Öe" tipa pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, tai skaitā uguns vadības un apmācības platformu iegādi, lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās.
Pašgājējhaubices "M109A5Öe" šāviena attālums ir 22 kilometri ar standarta munīciju, savukārt ar uzlabotas darbības munīciju šāviena distances attālums ir 30 kilometri.
Haubice spēj atklāt uguni minūtes laikā no uzdevuma saņemšanas, kā arī pēc uguns uzdevuma veikšanas 30 sekunžu laikā atstāt uguns pozīciju. 155mm pašgājējartilērijas sistēmā ir iebūvēta pusautomātiskā lādēšanas iekārta, inerciālā navigācijas sistēma, elektrosistēma un artilērijas uguns vadības sistēma.