Labrīt

Piecu gadu laikā politiski represētās personas statusu lūguši 70 cilvēki, pusei atteikts

Labrīt

Ekspedīcijas uz Krieviju vairs nav iespējāmas. Saruna ar Dzintru Geku

Edvīns Šnore: Latvijas iekšējā drošībā vērojama uzlabošanās

Saeimas deputāts Šnore: Drošības dienestiem vairāk jākoncentrējas uz Krievijas ietekmes aģentiem

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Iekšējās drošības apakškomisijas vadītājs Edvīns Šnore (Nacionālā apvienība) uzskata, ka Latvijas drošības dienestiem vairāk uzmanības būtu jāpievērš ietekmes aģentiem, kuri cenšas ietekmēt ne tikai krievvalodīgos, bet visu Latvijas sabiedrību.

Komisija otrdien, 13. jūnijā, iepazīsies ar  Valsts drošības dienesta ikgadējo pārskatu, un Šnore vērtēja, ka šajā ziņojumā ir maz runāts par ietekmes aģentu darbību. Viņaprāt, tas ir sektors, "kurā vajadzētu koncentrēties".

Šnore stāstīja, ka no dienesta ziņojuma izriet, – drošības sargi vairāk uzmanības pievērsuši tiem Krievijas ietekmes aģentiem, kuri ietekmēja krieviski runājošos cilvēkus, bet nav runāts par tiem, kas cenšas Krievijas uzdevumā – vai atbalstot Krieviju – ietekmēt plašāku Latvijas sabiedrību.

Ietekmes aģenti ir cilvēki, kuri mēģina ietekmēt sabiedrisko domu, politiskos lēmumus par labu citai valstij, Krievijai, un tas notiek netieši, skaidroja Šnore. Viņi neuzstājas atklāti ar prokremliskām runām, bet netieši to dara, un Valsts drošības dienesta ziņojumā netieši minēts, ka tādi Rietumos izvērš savu darbību, un "tas ir, uz ko būtu jākoncentrējas".

Šnore arī sacīja, ka drošības dienestiem būtu jārunā ar sabiedrību vairāk, nekā tas darīts līdz šim, un, iespējams, nevajadzētu visu noslepenot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti