Dienas ziņas

Ministrs sola, ka jaunie elektrovilcieni sāks kursēt augustā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ludzas novada iedzīvotāji cīnās par ceļa remontu starp diviem ciemiem

Ludzas pusē iedzīvotāji bez rezultātiem cīnās par ceļa remontu starp diviem ciemiem

Ludzas novada Nirzas pagasta iedzīvotājus satrauc valsts vietējās nozīmes autoceļa četrus kilometrus garš posms starp Nirzas un Raipoles ciemiem. Tā kritiskā stāvokļa dēļ, dodoties uz darbu un skolu, jāpavada krietni ilgāks laiks, kā arī regulāri jāremontē transportlīdzekļi. Nesaņemot palīdzību no "Latvijas Valsts ceļiem" (LVC), iedzīvotāji, bezcerības mākti, par situāciju ziņo sociālajos tīklos un lūdz sabiedrības palīdzību.     

ĪSUMĀ:

  • 4km ceļa posms starp Nirzas un Raipoles ciemiem jau ilgi ir bēdīgā stāvoklī.
  • "Latvijas Valsts ceļi" neatsaucās vietējo lūgumam ceļu salabot.
  • Ceļu izmanto arī skolēnu autobuss, vidēji pa to brauc 125 auto diennaktī.
  • LVC un Satiksme ministrija: ceļš nesavieno ar pagasta centru, šobrīd nav naudas tā labošanai.
  • Vietējie sašutuši: Vai cilvēkiem no pagasta centra nekur nav jānokļūst?

Situāciju ar ceļu starp Raipoles un Nirzas ciemiem nupat sociālajos tīklos aktualizēja Nirzas pagasta iedzīvotāja Lolita Greitāne.

"Ir bēdīgi, ka jāsauc jūs palīgā risināt šādu problēmu ar ceļu. Es šo ceļu mēroju katru dienu. Pacietīgi mēs esam. Tad, kad jau tiešām vairs nevar un saprot, ka tai mašīnai būs beigas pa šo ceļu, tad jau jāsāk kaut ko darīt," stāstīja Greitāne.

Pirms pusotra gada aptuveni 200 iedzīvotāji parakstīja iesniegumu un lūdza uzņēmumam "Latvijas Valsts ceļi" saremontēt vismaz kritiskāko ceļa posmu četru kilometru garumā. Pērn vietām uzbērti akmeņi, tīrīti grāvji, tomēr darbu kvalitāte – neapmierinoša.

Dažviet ceļā cilvēki paši ir iesprauduši mietiņus, lai brauc uzmanīgi, lai neiekristu, jo vienā vietā, piemēram, jūk ārā caurteka.

"Kad es ar autobusu braucu, tad sanāk tā, ka autobuss gandrīz uz vietas stāv. Tas ir drausmīgi. Tas ir tajā laikā, kad tieši nokūst sniegs, tad tās bedres," stāstīja Raipoles ciema iedzīvotāja Valentīna.

Sprikutova–Raipole–Nirza ir valsts vietējas nozīmes autoceļš, pa to pārvietojas arī skolēnu autobuss.

 Raipoles ciemā ir sociālā māja, baznīca un divas kapsētas, apkārtnē izveidotas vairākas tūrisma mītnes. 2020. gadā diennakts vidējās satiksmes intensitātes mērījumos secināts, ka tie ir vidēji 125 transporta līdzekļi.

Ceļš starp Raipoles un Nirzas ciemiem
Ceļš starp Raipoles un Nirzas ciemiem

Iedzīvotājiem komunikācija ar "Latvijas Valsts ceļiem" rit grūti.

"Piemēram, vienu reizi man atbildēja, ja brauc ar 100 kilometriem stundā, tad nejūt bedres. Atvainojiet, tā var atbildēt amatpersona?

Man vienkārši nebija vairs ko teikt," stāstīja Lolita Greitāne.

Kāpēc pusotra gada laikā nav sakārtots ceļš, kad to plānots darīt – "Latvijas Valsts ceļi" operatīvi atbildēt nevar. Atbilde vēl tiek gatavota vairāku dienu garumā.

Savukārt iedzīvotāji šogad lūdza Saeimas deputātes Annas Rancānes no partijas "Jaunā Vienotība" palīdzību.

Iesniegumu sadarbībā ar "Latvijas Valsts ceļiem" skatīja Satiksmes ministrija un uzsvēra, ka finansējums ir nepietiekams, norādot: "Posms 6,10-10,60 km nenodrošina apdzīvotas vietas, kurā atrodas pagasta pārvalde, savienojumu ar novada centru, (..) šī autoceļa atjaunošanas vai pārbūves darbi pašlaik autoceļu nozarei pieejamā finansējuma ietvaros netiek plānoti".

"Tad sanāk, ka cilvēkiem, kuri dzīvo aiz pagasta pārvaldes, nevajag vairs nekur nokļūt, ne ātrajiem te vajag, ne ugunsdzēsējiem," no ministrijas atbildes secina Lolita Greitāne.

"Ir bezcerība tiešām, jo nezini vairs, kam prasīt. Tāda sajūta ir, ka par mums nedomā. Ir tikai Rīga un lauki," sacīja Greitāne.

Tikmēr bedres, kas ir uz ceļa, kas ved no Nirzas ciema Ludzas novadā uz Raipoles pusi, var skaitīt bezgalīgi.

Dažas dienas pēc iedzīvotāju rosības sociālajos tīklos ceļu tomēr sāka greiderēt, taču bedres braucot tik un tā ir jūtamas.

Ceļš starp Raipoles un Nirzas ciemiem
Ceļš starp Raipoles un Nirzas ciemiem

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti