4. studija

Kāpēc "Latvijas pasts" neapzīmogo vēstules?

4. studija

Ciemos pie Nedzirdīgo savienības viceprezidentes Ineses Immures

13.gadsimta cietokšņa fragments kļuvis par daļu no spa...

13. gadsimta cietokšņa fragments kļuvis par daļu no SPA

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgā, Trauksmes ielā, 13. gadsimta cietokšņa fragments kļuvis par daļu no SPA - tas iebūvēts viesnīcā "Wellton Riverside SPA Hotel". Notikušais izraisījis vēstures speciālistu sašutumu, taču atbildīgās iestādes uzskata, ka risinājums bijis labākais no iespējamiem, vēstīja LTV raidījums "4. studija".

LTV raidījuma "Atslēgas" vadītājs Mārtiņš Ķibilds ir nepatīkami pārsteigts un norāda, ka šādi fragmenti, kas 20. gadsimtā Vecrīgā parādījās ēku nojaukšanas dēļ, tika uzskatīti par milzīgu senatnes vērtību.

"Nihilistiskajos padomju gados Rīga pret savu senatni bija iejūtīgāka kā mūsdienās. Uzcelt ēku virsū mūrim ir tikpat primitīvi kā viduslaikos. Tas tika darīts tāpēc, ka tā bija lētāk, nekā meklēt asprātīgus risinājums, kā mūri padarīt pilsētai pieejamu no abām pusēm," sacīja Ķibilds.

Rīgas pilsētas būvvaldē tikmēr uzskata, ka ir ievērotas visas likumā paredzētās procedūras. "Bija atklāts konkurss, kompetenta žūrija izvēlējās labāko rezultātu, un atbilstoši tam tika izstrādāts būvprojekts, kurš cita starpā tika vērtēts arī Rīgas vēsturiskā centra un attīstības padomē, ir saņemts arī atzinums no Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, un visi šie nosacījumi attiecīgi ir vērtēti, izvērtēti un, kā mēs redzam, arī ņemti vērā," sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Kā vēsturisku vērtību, šo mūra fragmentu atzīst arī Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde, norādot, ka tas ir iekļauts Valsts kultūrpieminekļu sarakstā. Pārvalde esot sekojusi līdzi tam, kā mūra fragments tiek iekļauts jaunajā objektā.

"Šajā vietā līdz Otrajam pasaules karam atradās apbūve. Dažādās komisijās, apspriedēs tas tika apspriests un iegūts tas rezultāts, ka šādu būvi noliegt tur praktiski nav iespējams, jo būves tur ir atradušās. Mūsu uzdevums bija sekot līdzi, lai tur tiktu veikta areholoģiskā izpēte, attiecīgie mūra fragmenti, cik iespējams, iekonservēti un iekļauti jaunajā objektā," sacīja Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris.

Savukārt "Wellton Riverside SPA Hotel" arhitekts Juris Bērziņš norāda, ka izdarītais ir objektīvi labākais risinājums. "Mums ir noteikumi, kas nosaka, kur ir apbūves līnija, un šajā gadījumā šis mūris sakrīt ar apbūves līniju," teica Bērziņš. Ēkas arhitekts uzsvēra, ka esot ierīkota videonovērošana un mūris kā apskates objekts izveidots godam.

"Viņš nav šīs ēkas sastāvdaļa, viņš ir atsevišķs objekts, brīvstāvošs objekts, kuru var redzēt no visām pusēm. Mūris ir atjaunots objekts un pie viņa ir iespēja piekļūt," teica Bērziņš. Raidījums "4. studija" pārliecinājās, ka mūri patiešām ir iespējams aplūkot no otras puses, taču lai to izdarītu, ir jādodas iekšā viesnīcā.

Lai gan nekādas norādes par to neliecina, daļa mūra fragmentu atrodas arī pagrabstāvā – viesnīcas SPA zonā. Īpašnieks ir solījis, ka visi interesenti mūri varēs apskatīt bez maksas, tiesa - tas būs jādara, vai nu staigājot gar restorāna galdiem, vai vēl neērtāk – pa vidu SPA centram.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti