Panorāma

Godina karavīrus Brāļu kapos

Panorāma

Vilciens uz Bolderāju – novēloti, bet pienākšot

Vāc parakstus, lai Lāčplēša diena būtu oficiāla svētku diena

Vāc parakstus, lai Lāčplēša diena būtu oficiāla svētku diena

Vai Lāčplēša dienai ir jābūt oficiālai svētku dienai un brīvdienai – šāds jautājums ik pa laikam sabiedrībā ir uzvirmojis un pat ticis skatīts Saeimā. Taču tā arī palicis, ka Lāčplēša diena kalendārā nav ierakstīta ar sarkano krāsu. Vēloties to mainīt, vīru kopa "Vilki" šo jautājumu aktualizējusi arī šogad ar iniciatīvu platformā "manabalss.lv". Diskusiju atbalsta arī Valsts prezidents, taču Darba devēju konfederācija uzskata – latviešiem ir par daudz svētku dienu un būtu mazāk jāsvin, bet vairāk jāstrādā.

Svinam no rīta un vakarā

Dienā, kad visa Latvija pieminēja varoņus un svinēja 105. gadadienu uzvarai pār Bermonta karaspēku, ne viens vien no Latvijas Televīzijas aptaujātajiem atzina, ka Lāčplēša diena viņiem ir svarīga un jautājums par brīvdienas piešķiršanu ir diskusijas vērts.

"Tie ir svētki mums katram, bet vajadzētu arī kalendārā iezīmēt ar sarkanu," atzina Evelīna.

"Man liekas lielākā daļa Latvijas tautas būtu par, jo tāpat mēs visi svinam gan no rīta, gan vakarā, vajadzētu, jā, sarkano datumu," sacīja Kristīne.

Arī Jānis tam piekrita – lai cilvēki arī izbauda svētkus. "Obligāti, bez ierunām. Ir daudz tādas dienas, kas varētu nebūt, bet šai ir jābūt," sacīja cits svētku dalībnieks, arī vārdā Jānis.

Laura vērtēja: no vienas puses, tas būtu labi, jo tad vairāk cilvēku varētu piedalīties, bet, no otras puses, – tas ir  diskutabls jautājums.

Lai tiešām "Sveiciens svētkos!"

Vīru kopa "Vilki" šo jautājumu aktualizējusi arī platformā "manabalss.lv." Viņi uzsver, ka tā ir mūsu tautas uzvaras diena un tai ir jābūt svētku dienai.

"Mēs visi vienmēr sveicam – "Sveiciens svētkos!" Bet kādi svētki, ja vecāki ir darbos, bērni skolā un ģimene nav kopā. Mazā šūniņa un tad arī kopā visa tauta," tā uzsver iniciatīvas iesniedzējs, vīru kopas "Vilki" dalībnieks Andris Balcers.

Viņam pievienojas "Vilki" dalībnieks Gundars Kalniņš, sakot, ka tā ir īstā Uzvaras diena, tāpēc tai ir jābūt brīvai dienai.

Latvijā ir 16 svētku dienas: Pirmās Lieldienas, Mātes diena un Vasarsvētki vienmēr būs svētdienā, savukārt brīvdiena pēc Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem ir tikai reizi piecos gados. Visu pārējo svētku brīvdienu skaits Latvijai nebūt nav lielākais starp citām Eiropas valstīm.

LDDK: vairāk jāstrādā

"Neapšaubot, ka šī ir svarīga un atceres diena, mūsuprāt, mums joprojām ir par daudz brīvdienu, jo, kā jūs minējāt, Latvija ir kaut kur Eiropā pa vidu starp tām valstīm, kur ir daudz brīvdienu un kur ir mazāk brīvdienu, bet savā ekonomiskajā attīstībā mēs esam pašā galā," tā norāda Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

Darba devēju konfederācijā uzskata, ka latviešiem ir vairāk jāstrādā. Tikmēr Valsts prezidents šajā sakarā vēlētos plašāku diskusiju, piedāvājot apsvērt kādu svētku dienu, no kuras varētu, iespējams, atteikties par labu citiem nozīmīgiem datumiem.

"Noteikti ir divi datumi, kas pelna īpašu atzīmēšanu, un es pat teiktu – svētku dienas statusu. Tas ir 21. augusts – de facto konstitucionālā likuma pieņemšana par mūsu neatkarības atjaunošanu un Lāčplēša diena," norādīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

"Vilku" dalībnieks Jānis Atis Krūmiņš atgādina, ka Latvijā Lieldienās sanāk četras brīvas dienas, un arī 1. maijs ir apsverams.

Andris Balcers uzskata, ka labākais risinājums būtu jāmeklē likumdevējam. Četru dienu laikā viņu ierosināto ideju parakstījuši gandrīz 3000 iedzīvotāju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti