Dienas ziņas

Aicina būt uzmanīgiem mežos un neizraisīt ugunsgrēkus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Skolās sāksies centralizēto eksāmenu sesija

Vidusskolēniem noslēdzas mācību gads, sāksies eksāmeni

Daudzās skolās visā Latvijā 12. klašu skolēniem piektdien, 12. maijā, bija pēdējais zvans. Svinīgs notikums, kas simbolizē mācību gada un vidusskolas noslēgumu, un, protams, arī sākumu eksāmenu sesijai, kas tiks atklāta pirmdien.

Šis ir pirmais mācību gads, kad skolēni eksāmenus varēs kārtot atšķirīgās sarežģītības pakāpēs. Tāpat šogad vidusskolu pirmo reizi beigs tie skolēni, kas mācījušies pēc kompetencēs balstītā mācību satura.

Šogad, lai pabeigtu skolu, ne tikai jānokārto centralizētie eksāmeni, bet katram arī jāizstrādā apjomīgs projekts atbilstoši tam, kādu specializāciju skolēns izvēlējies apgūt.

Siguldas Valsts ģimnāzijā četru puišu grupai šāds projekts ir "gudrā duša". Tās ideja – ietaupīt ūdens patēriņu.

"Dušās cilvēki iet katru dienu. Dušās iet visi. Un mēs secinājām, ka vajag izdomāt risinājumu, kā mēs samazinām ūdens patērēšanu katru dienu," skaidroja Siguldas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Aksels Vītums.

Dušā iestrādāts, ka ūdens strūkla apstāsies, līdzko tiks paņemts šampūns vai dušas želeja, un, kad to noliks atpakaļ, ūdens atsāks tecēt. Projekts aizstāvēts un var gatavoties eksāmeniem. Pirmais būs pirmdien – latviešu valodā. Esot gatavi.

"Mums būs iespēja tagad turpināt iet un mācīties pie mūsu jaukajiem un foršajiem skolotājiem. Un turpināt attīstīt vēl kādas iemaņas tieši eksāmeniem," sacīja Aksels Vītums.

Pēdējā laikā projekts "Skola2030" plaši kritizēts par mācību materiālu trūkumu, tā ieviešanas izpildi. Šo puišu klases audzinātājs un fizikas skolotājs Jānis Bukins gan saredz labo projektā – iespēju attīstīt prasmes apjomīgākos projektos, ko nevar paveikt ierastās mācību stundās.

Viņa klasē 16 skolēni šogad kārtos padziļināto eksāmenu fizikā. Tā ir lielākā daļa no klases.

"Man liekas, ka tagad sāksies burvīgākais laiks. Jo eksāmeni, no vienas puses, ir stress. Tai pašā laikā tās ir svinības. Protams, skolēni nekad tā nedomā. Bet mēs svinam to, ka mēs trīs gadus esam mācījušies. Un šis eksāmenu mēnesis, kas mums beigsies tikai 16. jūnijā, būs burvīgs laiks. Kā sava veida svinības," sacīja Bukins.

Un arī Siguldas Valsts ģimnāzijā, tāpat kā daudzās skolās piektdien Latvijā, ieskandināts pēdējais zvans. Konkrēti šajā skolā 62 topošajiem vidusskolas absolventiem.

Arī skolotājam Bukinam šis ir īpaši emocionāls brīdis, jo viņš lielajā dzīvē palaiž savu pirmo audzināmo klasi.

Piektdien, protams, ir svētki. Bet tā pa īstam nosvinēt varēs izlaidumu, saka skolas direktors, vēl priekšā eksāmeni.

"Ir rūpju pilns brīdis, jo šie pārbaudes darbi nāk un spriedze pieaug. Un tā ir atbildība, un šī gatavošana ir ar papildu nastu, atšķirībā no parastas mācību stundas. Tā kā ir tādas duālas sajūtas. Un vēl jau nekas nav beidzies. Līdz galam ir vēl kādu brīdi, ko iet," pauda Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns.

Šogad eksāmenu sesija nāk ar būtiskām pārmaiņām. Centralizētie eksāmeni būs jākārto arī pamatskolu beidzējiem. Vidusskolā būs divu grūtības pakāpju eksāmeni un daži eksāmeni noritēs digitālā veidā – tiešsaistē.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti